Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Białystok. Wymiana pieców z miejską dotacją. Będziesz miał nową instalację, a i zyska na tym jakość powietrza

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Miasto ogłosiło właśnie nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców. Z paliwa stałego na chociażby ogrzewanie gazowe czy olejowe. Dotacje będą przyznawane do 45 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, do kwoty 5 tys. zł. Wniosek o udzielenie dotacji należy złożyć do 10 września.
Miasto ogłosiło właśnie nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców. Z paliwa stałego na chociażby ogrzewanie gazowe czy olejowe. Dotacje będą przyznawane do 45 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, do kwoty 5 tys. zł. Wniosek o udzielenie dotacji należy złożyć do 10 września. Ludwik Kostus
Miasto ogłosiło nabór wniosków na dotację wymiany pieców. Można dostać nawet 5 tys. zł. Do podziały jest 225 tys. Tymczasem do końca października mają być wreszcie wymienione piece z poprzedniego naboru, jeszcze z 2017 roku. Tym razem jednak miasto rozdaje pieniądze na zasadzie refundacji, więc na nowe piece nie trzeba będzie tak długo czekać.

Przeznaczamy te pieniądze na poprawę jakości życia mieszkańców, którzy skorzystają z dotacji. Bo nowoczesne ogrzewanie jest wygodniejsze. Przede wszystkim skorzysta jednak całe miasto, bo polepszy się jakość powietrza - mówi wiceprezydent Adam Musiuk.

Miasto ogłosiło właśnie nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców. Z paliwa stałego na chociażby ogrzewanie gazowe czy olejowe. Dotacje będą przyznawane do 45 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, do kwoty 5 tys. zł. Wniosek o udzielenie dotacji należy złożyć do 10 września.

Czytaj też: Prezydent przedstawi raport o stanie miasta. Każdy kto zbierze 50 podpisów może zgłosić się do dyskusji

- Procedura jest bardzo prosta. Mieszkaniec wymienia piec na własny koszt, potem przedstawia nam fakturę, a my refundujemy koszty do 5 tys. zł. Do rozdysponowania jest 225 tys. zł - podkreśla wiceprezydent.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: https://www.bip.bialystok.pl/wladze/aktualnosci/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-o-udzielenie-dotacji-w-ramach-programu-ograniczania-niskiej-emisji-dla-miasta-bialegostoku-na-rok-2020-1.html

Czytaj też: Białystok. Na piece jeszcze poczekają. A wnioski złożyli w lutym 2017 roku

Na innych zasadach, bo był to projekt z dofinansowaniem unijnym, rozdysponowywane były pieniądze w ramach poprzedniej akcji wymiany pieców. Choć mieszkańcy złożyli wnioski o wymianę (w tym przypadku nie było refundacji) w 2017 roku, musieli bardzo długo czekać na wymianę. Ostatnie piece mają być wstawione dopiero w terminie do 31 października 2020 roku!

- Termin ten będzie zachowany. Stale podpisuję umowy na wymianę - podkreśla Adam Musiuk.

W ramach tamtego projektu wymieniowych ma być 225 pieców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny