MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Prawosławna wigilia w areszcie w rodzinnym gronie (zdjęcia)

dd
Areszt Śledczy Suwałki Białystok
Skazani odbywający karę w białostockim areszcie spotkali się na wigilii wspólnie ze swoimi rodzinami.

Święta Bożego Narodzenia to czas ważny dla wszystkich, także tych którzy przebywają w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Od lat dyrekcja wspólnie z kapelanem prawosławnym Adamem Krysztopowiczem organizuje wigilię w białostockim areszcie. W dniu 3 stycznia b.r odbyła się wigilia skazanych wyznania prawosławnego. W tym wyjątkowym okresie osadzeni spotkali się ze swoimi bliskimi, rodzicami, żonami oraz dziećmi. Błogosławieństwa udzielił obecny w spotkaniu JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy jak bigos, ryba, pierogi czy barszcz czerwony.

Wszyscy osadzeni obecni na spotkaniu wigilijnych oprócz prosfory otrzymali także skromne świąteczne paczki zawierające żywność i książki o Prawosławiu. Zostały one przygotowane i ufundowane przez Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

Podtrzymywanie kontaktu z rodziną jest niezwykle ważne. Niektórzy niebawem powrócą do swoich domów. Ważne jest, aby relacje rodzinne, o ile są prawidłowe, były podtrzymywane a do domu nie wrócił obcy człowiek ale ojciec, syn czy matka.

Duszpasterstwo więzienne jest szczególnym rodzajem posługi religijnej. Kapelani obejmują swoją opieką ludzi z różnych środowisk, nierzadko z marginesu społecznego. Docierają do jednostek głęboko zdemoralizowanych, niepodatnych na oddziaływania, wielokrotnie karanych, zapomnianych przez rodzinę. Dla takich osób religia może być jedynym punktem odniesienia na drodze odbudowania systemu wartości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Białystok. Prawosławna wigilia w areszcie w rodzinnym gronie (zdjęcia) - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny