MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Powstanie Liceum Ogólnokształcące INFOTECH z fińskim modelem nauczania. Trwa rekrutacja

td
Właśnie ruszyła rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego INFOTECH, które powstanie w Białymstoku. Szkoła będzie oparta na fińskim modelu edukacji, uważanym za najlepszy na świecie.

W Białymstoku działa od września Technikum Programistyczne Infotech. Liceum to kolejna placówka, założona przy wsparciu firm Klastra Technologicznego. Technikum kształci przyszłych mistrzów programowania, a jaką ofertę ma liceum, do którego właśnie rozpoczęła się rekrutacja?

Placówka postawiła na kierunki, poszukiwane przez pracodawców, ale i te, które związane są wyborem studiów jak medycyna czy media cyfrowe.

Wśród kadry znajdują się wykładowcy Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Celem szkoły jest przekazywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, w tym również kształtowanie kompetencji miękkich, które przydadzą się w przyszłości m.in.: komunikatywności czy radzenia sobie ze stresem.

Szkoła ma być oparta na fińskim modelu edukacji. W międzynarodowych testach PISA Finlandia znajduje się w czołówce.

- Z fińskiego modelu edukacji czerpiemy najlepsze wzorce, czyli sposób nauki i rozwiązania organizacyjne. Dokładamy do tego polskie treści, ale przede wszystkim kadrę nauczycieli, w tym akademickich i specjalistów z firm, instytucji. Choć stawiamy na umiejętności, to jednocześnie budujemy relacje. Kładziemy nacisk na wartości, ucząc przy tym kreatywnego i krytycznego myślenia, które nie tylko poszerza horyzonty, ale przede wszystkim jest przepustką do matury i studiów wyższych - mówi Katarzyna Kaczyńska, Dyrektor Liceum INFOTECH.

Technikum Programistyczne InfoTech rozpoczęło rekrutację. To jedyna taka szkoła w regionie

Przykład skandynawski udowadnia, że uczniowie nie tylko uczą się chętnie, ale przede wszystkim, bardzo dobrze. Współpraca zamiast współzawodnictwa, równe traktowanie w miejsce stygmatyzacji, wspieranie talentów uczniów - to wszystko sprzyja rozwojowi.

Jak przekonują praktycy, tworzenie przestrzeni dla samodzielności, indywidualności nie jest wcale w opozycji do wysokiego poziomu nauczania.

- Moje doświadczenie egzaminatora maturalnego pokazuje, że uczniowie, którzy uczą się poprzez rozumienie, a nie tylko pamięciowe zapamiętywanie, osiągają lepsze wyniki - mówi Sylwia Karczewska, polonistka w nowej szkole.

Więcej informacji na temat rekrutacji online oraz liceum można znaleźć TU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny