MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Technikum Programistyczne InfoTech rozpoczęło rekrutację. To jedyna taka szkoła w regionie

(mw)
Szkoła powstaje pod patronatem i we współpracy z firmami tworzącymi klaster technologiczny
Szkoła powstaje pod patronatem i we współpracy z firmami tworzącymi klaster technologiczny pixabay.com
Szkoła powstaje pod patronatem i we współpracy z firmami tworzącymi klaster technologiczny. Zrekrutowanych zostało już prawie 80 przyszłych uczniów tego technikum.

Szacuje się, że dziś w Polsce brakuje 50 tysięcy programistów. Do tego w lutym tego roku w nowej klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego ogłoszonej przez MEN pojawił się w końcu zawód programista. Odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz prężniej rozwijającej się branży IT w województwie podlaskim jest właśnie Technikum Programistycznego InfoTech.

Szkoła powstaje pod patronatem i we współpracy z firmami tworzącymi klaster technologiczny Infotech. Już teraz wiele firm włącza się w działania organizacyjne, np. Infinity Group, Instapage, Intratel, Sempai, Transition Technologies, Cognitive, Incepton, TJ.Software, Cronn, Elastic Cloud Solutions.

Rekrutacja do liceów i techników 2019 startuje w poniedziałek, 13 maja. To czas pierwszych ważnych wyborów. Do szkół idzie podwójny rocznik

Już 77 osób zgłosiło się do nowo tworzonego Technikum Programistycznego InfoTech w Białymstoku. Kandydaci przychodzą na spotkanie z dyrekcją i założycielami szkoły w towarzystwie rodziców. I o pasje, zainteresowania, umiejętność pracy w grupie najczęściej pytają członkowie komisji kwalifikującej do szkoły.

- Dzięki współpracy z firmami kształcenie w Technikum Programistycznym InfoTech będzie mieć wymiar praktyczny. Stawiamy na praktyków zawodu, na doświadczonych programistów, informatyków, kierowników projektów. Chcemy nauczyć nie tylko zawodu, ale i pracy zespołowej. Do tego przygotować do matury, by nasi absolwenci mogli rozwijać swoje pasje na studiach - mówi Katarzyna Kaczyńska, dyrektor Technikum InfoTech.

- Planowaliśmy utworzenie trzech klas po 24 osoby. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, dlatego rozważamy stworzenie kolejnej klasy programistrzów i programistrzyń. Szczególnie zapraszamy dziewczęta. Wy też możecie być znakomitymi specjalistkami w tej dziedzinie. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i nie wierzyć stereotypom. Na razie zgłosiły się tylko cztery kandydatki. Czekamy na kolejne – zaprasza Adam Kamiński koordynator klastra Infotech.

Szkoły i pracodawcy muszą współpracować. Zyskają na tym przede wszystkim uczniowie.

Już 28 maja w budynku Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 (tam mieścić się będzie siedziba szkoły) odbędzie się Dzień Otwarty Technikum InfoTech.

- Chcemy zaprezentować naszą szkołę, zachęcić dziewczyny i chłopaków do nauki programowania w nowoczesnej szkole średnie. Pokażemy, że programowanie i sztuczna inteligencja mają zastosowanie nawet w piłce nożnej, modzie, handlu, autach - opowiada Karol Przybyszewski, programista prowadzący własną firmę i osoba odpowiedzialna za kształcenie praktyczne w Technikum InfoTech.

Zobacz też:
Ty tu nie wejdziesz: Fabryka Robotów Photon (15.03.2019)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny