Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Bierhalle od dziś działa na Rynku Kościuszki.

Julia Szypulska [email protected] Gazeta Współczesna Fot. A. Chomicz
Gości w lokalu mają obsługiwać kelnerki ubrane w oryginalne bawarskie stroje. Klientom może się też spodobać ciekawy wystrój lokalu.
Gości w lokalu mają obsługiwać kelnerki ubrane w oryginalne bawarskie stroje. Klientom może się też spodobać ciekawy wystrój lokalu.
Bierhalle będzie zajmować część parteru budynku po dawnym Domu Handlowym „Nowy” przy Rynku Kościuszki. Będzie oferować piwo dostępne tylko w lokalach pod szyldem Bierhalle - sekretem tego trunku jest tzw. Prawo Czystości wprowadzone w Bawarii w XVI wieku.

– To już szósta restauracja należąca do Bierhalle – informuje Stanisław Magdij, dyrektor operacyjny firmy Global Restaurant Investment, właściciela sieci. – Chcemy zaoferować naszym gościom w Białymstoku ten sam standard, jak w innych naszych lokalach. Staramy się budować nasz biznes na trzech filarach. Są to miła i profesjonalna obsługa, smaczna i urozmaicona kuchnia oraz wyśmienite, dostępne tylko w naszych lokalach, piwo.

Sekretem tego trunku jest tzw. Prawo Czystości, zgodnie z którym jest produkowane. Wprowadzono je w Bawarii w XVI wieku. Prawo Czystości daje gwarancję, że piwo nie zawiera stabilizatorów ani konserwantów, nie jest pasteryzowane, zaś dwutlenek węgla pochodzi z długotrwałego procesu fermentacji i leżakowania. Trunek składa się jedynie z wody, słodu, chmielu i drożdży. Atrakcją restauracji Bierhalle są miniwarzelnie, w których klient może obserwować proces powstawania piwa.

Mamy jednak złą informacje dla białostockich amatorów tego trunku. U nas takiej warzelni nie będzie. Piwo ma być zaś dostarczane z... Warszawy. – Ta decyzja wynika ze strategii naszej sieci, która przewiduje że kolejny minibrowar jest budowany po wyczerpaniu mocy produkcyjnych już istniejących minibrowarów – wyjaśnia Stanisław Magdij. – Zapewniam, że transport piwa w żaden sposób nie wpływa na jego smak oraz właściwości.

Restauracja oferuje kilka gatunków piwa. Na przykład za litr pilsa trzeba zapłacić 20 złotych, a za 0,4 l-8 złotych. Z kolei na przekąskę można zjeść holenderskiego matiasa za 19,99 złotych. Śledź podawany jest z gotowanymi ziemniakami i w sosie śmietanowym z jabłkiem.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny