Badminton. Pięć medali młodych badmintonistów Hubala Białystok i SKB Suwałki

Suwalscy badmintoniści w mistrzostwach Polski młodzików
Pięć medali wywalczyli młodzicy Hubala Białystok i SKB Suwałki w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Poczesnej w powiecie częstochowskim.

W rywalizacji o mistrzostwo Polski młodzików wzięło udział 139 badmintonistów urodzonych w latach 2007 i 2008, wśród nich badmintoniści SKB Suwałki oraz Hubala Białystok. Dwukrotnie na podium stawali Krzysztof Podkowiński z Hubala i Jan Szeszko z SKB Suwałki.

Z pięciu medali tylko jeden złoty medal przypadł Krzysztofowi Podkowińskiemu z Hubala Białystok, który grając z Mirosławem Morawskim ze Śląska Wrocław został mistrzem w grze deblowej. W finale złoci medaliści pokonali Wojciecha Budnego (Beninca Feniks) i Sebastiana Pinkowicza (Unia Bieruń) 25:23, 21:13.

Krzysztof Podkowiński wywalczył także brąz w turnieju gry pojedynczej.

Trzeci medal dla Hubala zdobyła Ewa Bartłomiejczuk. Grając w parze z Hanną Niczyporuk z AZS AWF Katowice wywalczyła srebro. Z kolei suwalska para mieszana Jan Szeszko,Aleksandra Wilczewska wywalczyła w mistrzostwach brązowy medal.
Rozstawieni z nr 1 Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa 0:2 parze Tymoteusz Cybulski/Alicja Syrek (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń).

Janek Szeszko dorzucił do kolekcji drugi medal mistrzostw w grze podwójnej chłopców. Partnerem deblowym suwalskiego badmintonisty był Michał Węsłowicz (ABRM Warszawa).
Suwalsko-warszawska przegrała dopiero walkę o finał, po bardzo emocjonującej grze 0:2 z parą Budny, Pinkowicz.