Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła nowy przetarg. Do kupienia samochody i sprzęt medyczny, sportowy, ogrodowy za nieduże pieniądze

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Po kilkutygodniowej przerwie, krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego ponownie otwiera swoje podwoje dla przetargu na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Zobacz co sprzedaje AMW!
Po kilkutygodniowej przerwie, krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego ponownie otwiera swoje podwoje dla przetargu na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Zobacz co sprzedaje AMW! Agencja Mienia Wojskowego
Po kilkutygodniowej przerwie, krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego ponownie otwiera swoje podwoje dla przetargu na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Na nabywców czeka łącznie 76 pozycji, z których ponad 20 to złom i odpady. Wśród oferowanych przedmiotów znajdują się samochody, takie jak honkery 2000 i Škoda Octavia II, sprzęt i akcesoria medyczne oraz pakiety drewna.

Nowy przetarg Agencji Mienia Wojskowego już 16 lutego 2024 roku

Otwarcie ofert zaplanowano na 16 lutego bieżącego roku. Osoby zainteresowane zakupem mogą liczyć na różnorodny wybór, który obejmuje nie tylko pojazdy, ale także inne użyteczne przedmioty. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych, co stanowi dodatkowy bodziec dla potencjalnych nabywców.

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje przyczepy, ciężarówki, terenówki, autobusy, łodzie, ciągniki i koparko-ładowarki. Tyle kosztowały!

Przetarg organizowany przez Agencję Mienia Wojskowego to doskonała okazja dla osób poszukujących używanego sprzętu wojskowego lub interesujących się zbieraniem militariów. Oczekuje się, że oferta przyciągnie zarówno indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorców zainteresowanych nowymi możliwościami biznesowymi.

Wojskowe samochody od AMW

Wśród samochodów, jakie znalazły się w pierwszym w tym roku przetargu organizowanym przez krakowski oddział AMW, znajdziemy między innymi dobrze znane z agencyjnej oferty honkery. Ceny wywoławcze trzech egzemplarzy modelu 2000 wahają się od 7,5 do 9,5 tys. zł.

49. Honker
49. Honker Agencja Mienia Wojskowego

Wylicytować można też mikrobus lublin 3314 z ceną startową w wysokości 2,5 tys. zł oraz škodę octavię II 1.6 TDI w wersji kombi, która były używana w krakowskim oddziale AMW. Ten, kto chciałby ją nabyć, musi zaoferować co najmniej 15,6 tys. zł.

50. Lublin
50. Lublin Agencja Mienia Wojskowego

Ze względu na trwający sezon grzewczy intersującą pozycją będą z pewnością pakiety drewna z wycinki (ceny wywoławcze: od 150 do 170 zł).

60. Drewno
60. Drewno Agencja Mienia Wojskowego

Wojskowy sprzęt elektroniczny i medyczny na sprzedaż

W zestawach Agencja oferuje także urządzenia i akcesoria medyczne (od 1,6 tys. do 6 tys. zł), sprzęt elektroniczny (od 600 do 1 tys. zł), szafy na akta i odzież (od 1,2 tys. do 2,8 tys. zł) oraz skrzynie ładunkowe do starów (od 2 tys. do 4 tys. zł).

20. Unit z kompresorem
20. Unit z kompresorem Agencja Mienia Wojskowego

A na wszystkich, którzy szukają wyposażenia do garażowej siłowni, czekają dwa pakiety ze sprzętem do ćwiczeń (od 1 tys. do 3 tys. zł).

4. Urządzenia do ćwiczeń
4. Urządzenia do ćwiczeń Agencja Mienia Wojskowego

W Krakowie dostępny jest także tak różnorodny sprzęt, jak opończe do stara 200 (500 zł), kosy spalinowe 535RX marki Husqvarna (800 zł za sztukę), wiertarki stołowe WS-16 (1,6 tys. zł), pług odśnieżny (1,3 tys. zł), kultywator zawieszany (800 zł), studnia rurowa (600 zł) czy łódź wiosłowa „Krystyna” (1,6 tys. zł). Natomiast uwagę osób zajmujących się krawiectwem może przyciągnąć maszyna do szycia minerva (600 zł).

14. Kosa spalinowa Husqvarna 535RX
14. Kosa spalinowa Husqvarna 535RX Agencja Mienia Wojskowego

Krakowski przetarg powinien zainteresować również firmy z branży recyklingowej. W ofercie znalazły się pakiety zawierające metale żelazne i nieżelazne (m.in.: żelaza, stali, aluminium, brązu, miedzi i mosiądzu), zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, wyeksploatowane akumulatory i baterie, odpadowy papier i tektura, opony, kable, oraz przepracowane płyny, oleje i smary.

Jak przystąpić do przetargu AMW?

- Wystawione mienie można oglądać w miejscach jego składowania od 5 (poniedziałek) do 7 lutego (środa) w godz. 10.00-13.00. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe oraz złożenie pisemnej oferty. Wadium należy wpłacić przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Kraków, nr konta 83 1130 1150 0012 1243 8520 0020, podając w tytule przelewu numer, datę przetargu, nazwę oferenta oraz numery wybranych pozycji przetargowych - mówi Michał Pyzik, kierownik działu ds. marketingu i PR w Oddziale Regionalnym Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie.

W przypadku pozycji nr 62-76 do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy mają uprawnienia związane z gospodarowaniem odpadami, a do ofert dołączą kopie potwierdzających to dokumentów.

Ofertę, na specjalnym formularzu, należy złożyć (przesłać lub doręczyć) w Biurze Obsługi Klienta w OR AMW w Krakowie przy ul. Montelupich 3, do 16 lutego br. do godziny 10.00.

Szczegóły dotyczące przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż przetargowa”.

Pojazdy sprzedawane przez wojsko. Kro może je kupić?

Jeśli interesują Cię inne pojazdy sprzedawane przez Agencję Mienia Wojskowego, przeczytaj artykuł: Wojsko wyprzedaje ciężarówki, auta terenowe, łodzie, a nawet samoloty. Zobacz jak kupić czołg lub transporter opancerzony?

Chcesz kupić czołg? Sprawdź jak to zrobić! (Agencja Mienia Wojskowego)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny