MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Abp Ozorowski rozdał medale rolnikom i przedsiębiorcom na uroczystości ku czci św. Izydora Oracza

(adek) ma podst. archibial.pl
Abp Ozorowski rozdał medale rolnikom i przedsiębiorcom na uroczystości ku czci św. Izydora Oracza w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku
Abp Ozorowski rozdał medale rolnikom i przedsiębiorcom na uroczystości ku czci św. Izydora Oracza w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku Teresa Margańska / archibial.pl
Abp Edward Ozorowski wręczył medale św. Izydora Oracza rolnikom i przedsiębiorcom województwa podlaskiego, którzy wykazali się szczególnymi zasługami dla rozwoju rolnictwa.

Podczas niedzielnej mszy nie zabrakło ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich. Na mszę do kościoła pw. Ducha Świętego w Białymstoku przybyli również pracownicy Lasów Państwowych, bractwa kurkowego oraz podlascy przedsiębiorcy.

Z inicjatywy czcicieli kultu św. Izydora Oracza ponad 20 lat temu powołano Społeczny Komitet Fundacji Sanktuarium Patrona Rolnictwa. Wybudował on ołtarz w absydzie kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Białymstoku, a następnie ufundował obraz i sztandar swego patrona. W 2000 roku ówczesny metropolita, abp. Wojciech Ziemba, poświęcił tam pamiątkową tablicę, ufundowaną z okazji 75. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta.

W 2004 roku czciciele św. Izydora na zebraniu założycielskim powołali Stowarzyszenie św. Izydora Oracza, które zostało szybko zarejestrowane i uzyskało status organizacji pożytku publicznego. W tym samym roku Zarząd Stowarzyszenia św. Izydora Oracza uroczyście ustanowił Medal św. Izydora, przyznawany za szczególne zasługi w rolnictwie. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny