Zwycięska passa trwa

Krzysztof Grodzki
Piłkarze Tura wygrali już szósty mecz z rzędu i wspinają się coraz wyżej w ligowej tabeli. Tym razem w pokonanym polu pozostawili zespół Wissy Szczuczyn, wygrywając 2:1. Teraz bielscy piłkarze zajmują drugą lokatę, tracą tylko jeden punkt do liderujących rezerw Jagiellonii Białystok, które mają rozegrany o jeden mecz więcej.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Co prawda na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Piotr Pawluczuk, ale niespełna minutę później był już remis. Rzut karny na bramkę zamienił Arkadiusz Piwko. Ta bramka przerwała wspaniałą passę Piotra Mińko, który od ponad 525 minut nie puścił gola. Trwała ona od meczu z Iskrą Narew.
W 90. minucie w rzutu rożnego dośrodkowywał Mariusz Kulhawik. Piłka po jego zagraniu odbiła się od nóg wprowadzonego pod końcem meczu Pawła Świderskiego i wpadła szczęśliwie do bramki.
Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski 1:2 (0:0). Bramki: Piwko - 73 (karny); Pawluczuk - 72, Świderski - 90 (samobójcza)

Wissa: Zyskowski - Walendzik, A. Piwko, Wojsław, P. Dobrzycki, Niecikowski (62 Wysocki), I. Piwko, Moczadło (70 M. Dobrzycki), E. Świderski, Ł. Świderski (76 P. Świderski), Łapiński
Tur: Minko - K. Kiszko, Kowalewski (78 Golak), Wawrzeniuk, Naumczuk, M. Kulhawik, Car, A. Kiszko, Szmurło, (85 Bierżyn), Niewiński, Pawluczuk
Żółte kartki: Wojsław (Wissa), K.Kiszko, Wawrzeniuk, Szmurło (Tur)
Sędziował: Tadeusz Hrynaszkiewicz (Suwałki)