MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZSBG: Półtora miliona na kształcenie zawodowe

Aneta Boruch [email protected] tel. 85 748 96 63
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku ZSBG
Trzy nowoczesne pracownie, 21 stanowisk egzaminacyjnych, dodatkowe zajęcia z matematyki i fizyki - to tylko część działań, które zrealizuje białostocki Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych. Przez najbliższe dwa lata potrwa tu projekt "Edukacja dla przemysłu-przemysł dla edukacji".

Wszystkie działania, ujęte w projekcie, przyczynią się do zwiększenia popularności wyboru kształcenia zawodowego - tłumaczy Małgorzata Sutuła, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych. - Zajęcia pozalekcyjne pozwolą na rozwijanie kompetencji uczniów, a tym samym podniosą atrakcyjność absolwentów na rynku pracy.

Projektem zostanie objętych 152 uczniów, którzy kształcą się w zawodzie technik budownictwa, urządzeń sanitarnych i technik geodeta. A także 19 nauczycieli teoretycznej i praktycznej nauki zawodu i fizyki.

W szkole zostaną stworzone i wyposażone trzy specjalistyczne pracownie, w tym geomatyki, zajęć praktycznych, multimedialna - rysunku technicznego. A także 21 stanowisk egzaminacyjnych. Te prace pochłoną ponad milion złotych. Zaplanowane jest również doposażenie pracowni fizyki i matematyki.

Uczniowie i nauczyciele będą podnosić umiejętności i kwalifikacje zawodowe podczas 14 specjalistycznych szkoleń. Zaangażowani w nie będą pracodawcy. 76 uczniów będzie miało dodatkowe praktyki w sześciu, współpracujących ze szkołą, przedsiębiorstwach.

Placówka postanowiła też dostarczyć swoim podopiecznym kolejną porcję zajęć na poziomie rozszerzonym z matematyki i fizyki. Będzie to 120 godzin zajęć doskonalących z fizyki "Cztery żywioły-energia alternatywna" oraz tyle samo z matematyki, wspomaganej komputerem.

- Chcemy też zrealizować zajęcia pozalekcyjne, przygotowujące uczniów do dwóch prestiżowych olimpiad zawodowych - opowiada dyrektor Sutuła. - Chodzi o Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Budowlanej oraz Olimpiadę Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Projekty potrwają 22 miesiące. Poszerzą one wiedzę i kwalifikacje, by ułatwić im znalezienie pracy. Szkoła jeszcze negocjuje kwotę dofinansowania.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny