MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmarł Profesor Jerzy Niemiec. Były prorektor Uniwersytetu w Białymstoku miał 95 lat

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
UwB
W środę (27 marca) w wieku 95 lat zmarł prof. dr hab. Jerzy Jan Niemiec. Pedagog przed laty był prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego do spraw Filii w Białymstoku i prorektorem Uniwersytetu w Białymstoku.

Jak podkreślają pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Jerzy Niemiec miał wielkie zasługi dla rozwoju uczelni. W 1970 roku rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Nauczycielskiej, działającej w strukturze białostockiej Filii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie był dziekanem Wydziału Nauczania Początkowego. W latach 1972-1978 pełnił funkcję zastępcy kierownika Filii UW. W 1982 r. powierzono mu funkcję prorektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Filii. Gdy białostocka uczelnia stała się samodzielnym uniwersytetem – od października 1998 r. do września 1999 r. - był jej prorektorem ds. ogólnych.

Głównym przedmiotem naukowych zainteresowań profesora był proces kształcenia rozpatrywany na tle ogólnych tendencji edukacyjnych, ale też z uwzględnieniem potrzeb oraz uwarunkowań edukacyjnych regionu. Pełnił m.in. funkcję dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii w białostockiej Filii UW. W 2017 roku został uhonorowany przez Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk Medalem za Zasługi dla Rozwoju Polskiej Pedagogiki.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny