Złote Krzyże Zasługi dla lekarzy z BCO za walkę z pandemią (ZDJĘCIA)

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Uroczystość wręczenia Złotych Krzyży Zasługi w Białostockim Centrum Onkologii (24.02.2021 r.) BCO
Dorota Kazberuk, Piotr Kosiorek oraz Dariusz Kożuchowski to troje lekarzy z Białostockiego Centrum Onkologii, którzy otrzymali Złote Krzyże Zasługi od Prezydenta RP. To uznanie za działalność na rzecz zwalczania pandemii koronawirusa. Odznaczenia wręczył im dziś (24 lutego) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Postanowienie Prezydenta o przyznaniu odznaczeń zostało wydane w połowie września, jednak ze względu na ograniczenia epidemiczne ceremonia wręczenia odbyła się z poślizgiem w siedzibie Białostockiego Centrum Onkologii.

- Gratuluję odznaczonym i dziękuję za ich wysiłek. Jesteście reprezentantami całego BCO, które jest placówką szczególną – powiedział Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. - Mamy okres, kiedy leczenie onkologiczne jest jednym z priorytetów polityki zdrowotnej. Zwiększamy nakłady na ten cel. Cieszymy się, że BCO przechodzi okres pozytywnych zmian, by jak najlepiej świadczyć pomoc osobom chorym na raka.

Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor BCO, podkreślała zaangażowanie personelu w utrzymanie standardów leczenia pomimo wyjątkowej sytuacji epidemicznej:

Pandemia to był czas, w którym jako pracownicy staraliśmy się zapewnić takie warunki, aby proces leczenia pozostał niezachwiany. Zachowaliśmy podobną ilość świadczeń niż w poprzednim okresie. Było to możliwie, gdyż wszystkie procedury opracowaliśmy w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa. Myślę, że dalej tak będziemy działali.

Nagrodzona dr Dorota Kazberuk, koordynator medyczny ds. pilotażu onkologicznego, przyznaje, że od początku pandemii wszystkim pracownikom towarzyszył duży strach, brak środków ochrony indywidualnej oraz niewiedza, jak je stosować.

Udało się dzięki determinacji. I podziękowania należą się nie tylko nam wyróżnionym, ale całemu zespołowi centrum, bo dzięki naszej wspólnej pracy udało się zachować ciągłość diagnostyki i opieki onkologicznej. Jest to również docenienie, które dopinguje do dalszego działania.

Dr Piotr Kosiorek, który m.in. koordynował pobieranie wymazów w kierunku Sras-CoV-2 wśród personelu i pacjentów, przyznaje, że BCO starało się działać z wyprzedzeniem i wprowadzało określone zalecenia jeszcze przed ich oficjalną publikacją przez Ministra Zdrowia:

Był to naprawdę intensywny czas. Mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Nie było kogo podpytać, jak postępować. Potem nawiązaliśmy współpracę z dr. Pawłem Grzesiowskim, który udzielał nam cennych wskazówek. Myślę, że zdaliśmy egzamin, o czym świadczy to, że jako jedni z nielicznych nie odwołaliśmy przyjęć do szpitala oraz nie zamknęliśmy poradni w specjalistycznej przychodni onkologicznej.

Przypomnijmy, że w trakcie pandemii koronawirusa pododdział leczenia bólu BCO został przekształcony w oddział obserwacyjny dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19. BCO nawiązało też współpracę z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej, której żołnierze prowadzili wstępną kwalifikację pracowników i pacjentów w wojskowych namiotach przed budynkiem. Utworzony został także punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pacjentów przyjmowanym do planowych hospitalizacji.

BCO utworzyło też ,,Super Brygadę BCO”, która od połowy kwietnia 2020 roku docierała do mieszkańców województwa podlaskiego niemających możliwości przybycia do centrum osobiście. Byli to pacjenci do planowych przyjęć do szpitala, którym należało pobrać wymaz na obecność wirusa. W Białostockim Centrum Onkologii zostało pobranych w sumie ok. 15 000 wymazów.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce i w województwie podlaskim. 449 nowych przypadków COVID-19 w Podlaskiem (24.02.2021)

Koronawirus – nowe objawy

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A pozostały personel spał i nic nie robił. Smutne :-(

G
Gość
24 lutego, 18:49, Abadon:

ZBRODNIARZOM i MORDERCOM w białych kitlach mówimy Zdecydowane NIE !

Kiedy przyjdą zarazić twój dom

ten w którym mieszkasz - Polskę

Gdy poczujesz ich niemyty srom

Kiedy runą trolli głupich wojskiem

i pod drzwiami staną , i nocą

Covidem w drzwi załomocą -

ty , ze snu podnosząc skroń

spuść im taki mega wprdol

i Polskę przed yebniętym Abadonem

chroń , chroń , chroń .

G
Gość
25 lutego, 07:38, Abadon:

Fałszywa pandemia ujawniła, że zdecydowana większość lekarzy to mengelowcy.

1. Dla pieniędzy udają, że leczą jakiegoś kowida.

2. Zapomnieli, że o tej porze zawsze był sezon przeziębiowiowo-grypowy i leczyli zagrypionych. W szczycie normą było 100 tys. nowych zachorowań dziennie ( tych zgłaszanych do lekarzy). Teraz grypy i przeziębień nie ma i ich to nie dziwi.

3. Udają, że testy kowidowe coś wykrywają, choć sam autor testu PCR twierdził, że nie nadają się do wykrywania wirusów.

4. Nie dziwi ich, że wirusa szuka się przez grzebanie patykiem przy samym mózgu, gdzie wirusów nie ma. Grzebanie patykiem przy mózgu powoduje choroby neurologiczne i inne, więc mengelowcy wymyślili, że powoduje je bezobjawowy świrus.

5. Każdemu teraz każą robić test, bo za kowidowca mają dodatkową forsę i na podstawie niczego nie diagnozujących testów setki tysięcy ludzi siedzi w aresztach domowych, choć nawet nie znali osoby, u której fałszywy test był dodatni, np. przedszkolak miał pozytywny wynik, to kwarantannę mają wszystkie dzieci z przedszkola, ich rodzice i rodzeństwo oraz wszyscy pracownicy przedszkola z rodzinami.

6. Ludzi z chorobami płuc podłączają do respiratorów, co uszkadza im płuca i powoduje zgony. Za podłączenie do respiratora jest znacznie większa stawka za "leczenie", a to jest dla nich priorytet.

7. Fałszują przyczyny zgonów, a przypisanym do kowida nie wykonują sekcji zwłok, gdyż wykazałaby inna przyczynę. Żadna sekcja zwłok nie wykazała, że przyczyną śmierci był kowid.

8. Maja żenujący niski poziom wiedzy o funkcjonowaniu człowieka, nie leczą, lecz wykonują procedury wymyślane przez urzędasów, czyli tak "leczą", aby jak najwięcej narządów uszkodzić.

9. Łżą, że szczepionki chronią przed chorobami, a one uszkadzają ludzi.

W jednym dniu mogłaby zniknąć pandemia, gdyby lekarze nie byli mengelowcami i oświadczyli, że cowidem została nazwana grypa.

„Doszło do tego, że lekarz nie chce zbadać pacjenta, bo pacjent może być chory”.

Precz z rokefelerowską medycyną i sprzedajnymi [wulgaryzm]mi zwanymi "lekarzami".

Dyżurny "ekspert" całej Tysiącletniej Rzeszy Idiotów Adolf abadon dzieli się z nami swymi psychozami .

Od rana do wieczora

[email protected] Adolfa abadona

wyobraźnia chora

psychol codziennie stęka

jak dostępność szczepień

to dla niego wielka m0rdęga

Nikt nie chce takiego głąba szczepić

Świat ma go w swej doopie

a on codziennie sadzi

swoje teksty głupie

wiecznie toczy pianę

kłapie pyskiem psychozą najaranem

klei bzdury z netu

będąc tylko tępym , antysemickim baranem .

Braki edukacji to rzecz straszna

robi z idioty netowego mesjasza

jęczy "gdzie jest wolność nasza"

łże , pomawia i ludzi przestrasza .

Takie nawiedzone dzbany w necie

to żadna w tych czasach nowina

nikomu na pewno nie będzie żal

zgonu tego antyszczepionkowego sk.syna .

k
ktoś

Następne łapówki przekupnym konowałom. Nazwać ich sprzedajnymi [wulgaryzm]mi to obraza dla dziwek.

G
Gość
24 lutego, 12:53, Abadon:

Kapitalizm,żydowski zrobił z medycyny prostytutkę, a raczej dziwkę sprzedajną, która żeruje na ludzkich dolegliwościach. Najlepszym przykładem jest prawie całkowity brak profilaktyki i badania przyczyn nawet niegroźnych dolegliwości.

W kapitalizmie nie opłaca się wyleczyć ludzi - ale opłaca się leczyć i nawet wmawiać ludziom choroby, bo ze zdrowych ludzi Monsanto nie ma żadnego zysku, farmacja dawno by upadła, gdyby nikt nie potrzebował na przykład 30 tabletek dziennie - a wszystkie przepisane przed doktorów. Rozwinął się nie tylko przemysł tabletkowy, ale i różne biznesy związane z bardzo popularnymi chorobami, takimi jak rak, cukrzyca, tarczyca, uczulenia i inne różne alergie, a także przemysł witaminowy i różne głupawe globulki, sprężynki na płodność i bezpłodność, na porost włosów, na łysienie, na dietę, na przytycie, na dostojną starość i udawanie młodości i w ogóle na różne wmówione dolegliwości… stresowe.

W dzisiejszych czasach lekarz to najniższa kasta społeczna Taki chłopiec na posyłki wielkiego biznesu. Niewolnik scytyjski, któremu wydłubano oczy i wydarto język. Ma wypisywać recepty według instrukcji i spisu leków podanych przez przemysł farmakologiczny. Istnieje taka ściąga dla lekarzy, 'co jest - na co’ . Sama widziałam takie ściągi.

Lekarzom urządza się takie różne kursokonferencje, na których się ich uświadamia, jakie lekarstwa należy przepisywać. Tymczasem na różnych uczelniach medycznych nie ma obowiązkowej anatomii; właściwie wiedza medyczna nie jest wskazana. Ważne, by mieć listę zalecanych lekarstw, aparat do mierzenia ciśnienia na biurku i mieć dostęp do komputra i laboratorium, gdzie pobierają krew. Lekarz nie ma dziś nic do powiedzenia. Nie ma prawa szkodzić prywatnym biznesom, bo mu grożą procesy o... zniesławienie.

Lekarze, rękami których reżim PIS morduje ludzi, sami padają ofiarą swojej głupoty. "Wyszczepili się" a teraz "idą do piachu, a to dopiero początek.

Sprawiedliwość dosięgnie medyków, w perspektywie kilku lat połowa z nich umrze, bo tylu się zaszczepiło!

Abadon idiot !

A
AB

Od roku wszyscy noszą maski więc wszyscy z covidem zarazili się w nosząc maski !

A
Abadon

Kapitalizm,żydowski zrobił z medycyny prostytutkę, a raczej dziwkę sprzedajną, która żeruje na ludzkich dolegliwościach. Najlepszym przykładem jest prawie całkowity brak profilaktyki i badania przyczyn nawet niegroźnych dolegliwości.

W kapitalizmie nie opłaca się wyleczyć ludzi - ale opłaca się leczyć i nawet wmawiać ludziom choroby, bo ze zdrowych ludzi Monsanto nie ma żadnego zysku, farmacja dawno by upadła, gdyby nikt nie potrzebował na przykład 30 tabletek dziennie - a wszystkie przepisane przed doktorów. Rozwinął się nie tylko przemysł tabletkowy, ale i różne biznesy związane z bardzo popularnymi chorobami, takimi jak rak, cukrzyca, tarczyca, uczulenia i inne różne alergie, a także przemysł witaminowy i różne głupawe globulki, sprężynki na płodność i bezpłodność, na porost włosów, na łysienie, na dietę, na przytycie, na dostojną starość i udawanie młodości i w ogóle na różne wmówione dolegliwości… stresowe.

W dzisiejszych czasach lekarz to najniższa kasta społeczna Taki chłopiec na posyłki wielkiego biznesu. Niewolnik scytyjski, któremu wydłubano oczy i wydarto język. Ma wypisywać recepty według instrukcji i spisu leków podanych przez przemysł farmakologiczny. Istnieje taka ściąga dla lekarzy, 'co jest - na co’ . Sama widziałam takie ściągi.

Lekarzom urządza się takie różne kursokonferencje, na których się ich uświadamia, jakie lekarstwa należy przepisywać. Tymczasem na różnych uczelniach medycznych nie ma obowiązkowej anatomii; właściwie wiedza medyczna nie jest wskazana. Ważne, by mieć listę zalecanych lekarstw, aparat do mierzenia ciśnienia na biurku i mieć dostęp do komputra i laboratorium, gdzie pobierają krew. Lekarz nie ma dziś nic do powiedzenia. Nie ma prawa szkodzić prywatnym biznesom, bo mu grożą procesy o... zniesławienie.

Lekarze, rękami których reżim PIS morduje ludzi, sami padają ofiarą swojej głupoty. "Wyszczepili się" a teraz "idą do piachu, a to dopiero początek.

Sprawiedliwość dosięgnie medyków, w perspektywie kilku lat połowa z nich umrze, bo tylu się zaszczepiło!

Dodaj ogłoszenie