Zapasy. Medale w Pucharze Polski i awanse na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

ANa najwyższym stopniu podium mir Mintulaev z trenerem Dariuszem Ryżykowem
ANa najwyższym stopniu podium mir Mintulaev z trenerem Dariuszem Ryżykowem KS Wschód Białystok
W Kostrzynie na Odrą odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, będący eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która wczoraj rozpoczęła się w województwie podlaskim.

W Pucharze Polski Kadetów w zapasach wystartowało aż 198 zawodników z 49 klubów z całej Polski, stoczono 349 walk. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Wschód Białystok. Bezkonkurencyjny w kategorii 55 kg okazał się podopieczny Dariusza Ryżykowa Amir Mintulaev, który wygrał cztery pojedynki. Srebrny medal w kategorii 55 kg wywalczył z kolei Filip Wnorowski, który niestety z powodu kontuzji nie przystąpił do finałowej walki. W kategorii 51 kg także srebrny medal zdobył Sajfulla Makhaev.
W zawodach walczyło w sumie dziesięciu zawodników klubu KS Wschód i co najważniejsze wszyscy zakwalifikowali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w zapasach w stylu klasyczny. Turniej odbędzie się w Suwałkach.