Z Uniwersytetu w Białymstoku na fotel dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego

(peż)
Archiwum
Marek Proniewski, profesor zwyczajny nauk ekonomicznych objął stanowisko dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Profesor chciałby nadal prowadzić działalność naukowo-dydaktyczną na Uniwersytecie w Białymstoku (gdzie pracował na Wydziale Ekonomii i Zarządzania) - zgodnie z procedurami złożył  prośbę w tej sprawie do Marszałka Województwa Podlaskiego.

Czytaj też: Marek Proniewski odebrał nominację profesorską z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego

Marek Proniewski jest specjalistą ekonomii rozwoju regionalnego, ma ponad 20-letnią praktykę współpracy z administracją rządową (w tym z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego), a także współtworzył i realizował wiele programów współpracy transgranicznej (przykładowo w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej). W latach 2007-2014 należał do Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Woj. Podlaskiego. 

- Zależy mi, żeby o naszym regionie przestano mówić Polska B - mówi nam profesor Proniewski i obiecuje, że wykorzysta do tego celu całe swoje doświadczenie naukowe i praktyczne. - Wychowałem tysiące studentów i jesli dziś ośmiu na dziesięciu mówi, że chce stąd wyjechać, to trzeba coś zrobić i to szybko. Przede wszystkim efektywnie i racjonalnie wykorzystać dla wsparcia przedsiębiorczości dostępne w kolejnych latach fundusze europejskie. Dlatego nastawiam się na ścisłą współpracę z podlaskimi przedsiębiorcami. 

Wideo

Dodaj ogłoszenie