Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Z tych miejscowości w woj. podlaskim uciekają mieszkańcy. Najszybciej wyludniające się miasta w regionie. Zobacz aktualny ranking [TOP 25]

dd
W którym mieście procentowo ubyło najwięcej mieszkańców? Sprawdź klikając w strzałkę z prawej strony zdjęcia.Porównujemy liczbę mieszkańców danego miasta w 2002 i 2022 roku. Ranking za kryterium porównawcze bierze względną (procentową) zmianę populacji, gdyż jest to wskaźnik niezależny od wielkości miasta. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2022 roku.
W którym mieście procentowo ubyło najwięcej mieszkańców? Sprawdź klikając w strzałkę z prawej strony zdjęcia.Porównujemy liczbę mieszkańców danego miasta w 2002 i 2022 roku. Ranking za kryterium porównawcze bierze względną (procentową) zmianę populacji, gdyż jest to wskaźnik niezależny od wielkości miasta. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2022 roku. Wojciech Jakubicz
Zgadniecie w którym podlaskim mieście ubyło najwięcej mieszkańców? Mamy dane z GUS. W porównaniu z ostatnim zestawieniem zaszło sporo zmian!

Najszybciej wyludniające się miasta w Podlaskiem

W którym mieście województwa podlaskiego procentowo ubyło najwięcej mieszkańców? Mamy najnowsze dane obejmujące 2022 rok. Sprawdź klikając w zdjęcie.

Porównujemy liczbę mieszkańców danego miasta w 2002 i 2022 roku. Ranking za kryterium porównawcze bierze względną (procentową) zmianę populacji, gdyż jest to wskaźnik niezależny od wielkości miasta.

Zobacz także: Największe wsie w Podlaskiem. Są większe od wielu miast w regionie. Przekonaj się sam!

Niestety, wiele podlaskich miast się wyludnia. Spośród 40 miast w naszym województwie tylko 9 jest "na plusie". Co ciekawe, największy procentowo przyrost mieszkańców w ciągu 20 lat odnotowało miasto Wasilków. Liczba mieszkańców w ciągu 20 lat zwiększyła się tutaj o 4 tysiące osób. Ta zmiana wyrażona w procentach to aż 46,7%. Większość miast regionu może jedynie marzyć o takich wynikach.

W porównaniu z ubiegłym rokiem największy skok o 10 pozycji zanotowało Jedwabne, które co prawda nadal się wyludnia i jest na minusie, jednak nie tak szybko jak jeszcze kilka lat temu.

Z tych miast regionu uciekają mieszkańcy

Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2022 roku.

Najszybciej wyludniające się miasta w woj. podlaskim. Z tych miast uciekają mieszkańcy

Najszybciej wyludniające się miasta w woj. podlaskim. Z tych miast uciekają mieszkańcy [TOP 25]

od 16 lat

Żródło TVP3 Białystok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Z tych miejscowości w woj. podlaskim uciekają mieszkańcy. Najszybciej wyludniające się miasta w regionie. Zobacz aktualny ranking [TOP 25] - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny