Zamknij

Kurier Poranny

Wiosenne kwiaty na balkon. TOP 10 roślin do posadzenia wczesną wiosną

Większość kwiatów balkonowych jest wrażliwych na chłód i lepiej ich nie sadzić przed 15 maja. Przyjmuje się, że to tego czasu mogą zdarzać się w polskim

Capri23auto (Pixabay.com)

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Większość kwiatów balkonowych jest wrażliwych na chłód i lepiej ich nie sadzić przed 15 maja. Przyjmuje się, że to tego czasu mogą zdarzać się w polskim klimacie przymrozki i możemy stracić bardziej wrażliwe rośliny. Jest jednak sporo takich, którym kaprysy pogody nie są straszne i zniosą nawet poważne ochłodzenie, czy przelotny śnieg.

Wszystkie te wiosenne kwiaty kupimy nawet w markecie, już gotowe do kwitnięcia. Wybierajmy te, które mają więcej pączków niż rozwiniętych kwiatów oraz soczyste i zielone liście. Po przyniesieniu do domu wystarczy je przesadzić do skrzynki ze świeżą ziemią, wystawić na balkon i co kilka dni podlewać. Oczywiście zamiast typowych skrzynek balkonowych możemy użyć doniczek czy dekoracyjnych pojemników (pamiętajmy, że w dnie muszą mieć otwór). Wszystkie wymienione kwiaty wolą słońce lub półcień niż cień oraz chłód niż ciepło.

Oto 10 kwiatów, które można posadzić na balkonie już wczesną wiosną.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy