Wielki stres na początku nie pozwalał im pokazać tego, co potrafią najlepiej

Kamil Gołaszewski
Zawodniczki KPR TPD Białystok uległy faworytkom z Gdyni
Zawodniczki KPR TPD Białystok uległy faworytkom z Gdyni Anatol Chomicz
Piłka ręczna. Sensacji nie było. Drugoligowe zawodniczki KPR TPD Białystok przegrały z liderującym Vistalem II Gdynia 23:38.

Przede wszystkim muszę przyznać, że nie doceniłem wagi stresu, z jakim moje dziewczyny musiały się zmierzyć. Być może zbyt mocno uczulałem je, że przyjdzie im się zmierzyć z rywalkami ze znacznie wyższej półki - mówi szkoleniowiec KPR TPD Krzysztof Wieczorek.

O tym, kto w tym meczu będzie rozdawać karty przesądziły pierwsze minuty rywalizacji, w których białostoczanki miały problem nawet z wykonaniem celnego podania.

- Na początku nie graliśmy tego, co zwykle prezentujemy. Biorę winę na siebie, bo zamiast przekonać dziewczyny, że to tylko kolejny mecz o punkty, przypominałem im o klasie zawodniczek gości, które regularnie są powoływane do kadry młodzieżowej reprezentacji Polski - dodaje Wieczorek.

W drugiej połowie jego podopieczne zagrały już zdecydowanie odważniej w ataku, ale przeciwniczki kontrolowały wydarzenia na boisku i zwyciężyły pewnie.

Znacznie lepiej w trzeciej kolejce poradziły sobie zawodniczki Dwójki Łomża, które pokonały na wyjeździe BKS Bydgoszcz 27:26.

Wyniki 3. kolejki

KPR TPD Białystok - Vistal II Gdynia 23:38 (9:20). Bramki dla KPR TPD: Wołosewicz - Strzałkowska 8 ; Bursiewicz 7, Wysocka 3, Zastocka 2, Aniśko 2, Zimnoch 1.

BKS Bydgoszcz - GULKS Dwójka Łomża 26:27 (16:14).

Dwójka: K.Goryczewska - Amanda Szymborska, Klej, Matysek, Rejka, Gryczewska, Bednarska, Bałdowska, Serowik, Dabkowska, Konert, Agata Szymborska.

Drwęca Nowar Lubicz - Olimp Bolszewo 29:20.