MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wicepremier Jacek Sasin do przedsiębiorców z PKB: Organy władzy muszą zgodnie współdziałać

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Wojciech Wojtkielewicz
We wtorkowe (23.06) w południe, wicepremier Jacek Sasin spotkał się i rozmawiał z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Podlaskim Klubie Biznesu.

W jego ocenie, było to bardzo ciekawe spotkanie, na którym rozmawiano m.in. o praktycznym wymiarze działań, jakie podjął rząd w ramach walki z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

- Było kilka wypowiedzi bardzo pozytywnie oceniających te działanie i pokazujące jak one wpłynęły na ratowanie polskich firm i miejsc pracy. Już 100 mld zł, jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki, z tarcz antykryzysowych i tarczy finansowej PFR, trafiło do polskich przedsiębiorstw. Te pieniądze nie tylko dały szanse na dalsze funkcjonowanie setek tysięcy firm, ale również obroniły miliony miejsc pracy - mówił wicepremier Sasin i dodał: - Możemy powiedzieć, że Polska jest krajem, w którym kryzys wywołany pandemią nie będzie miał tak wielkich skutków gospodarczych i społecznych, jak w innych krajach europejskich.

Prezydent Andrzej Duda w Białymstoku. Rynek Kościuszki zgromadził tłumy zwolenników (zdjęcia, wideo)

Zapewnił też, że dzięki szybkim działaniom rządu, polską gospodarkę i polskich przedsiębiorców, udało się w znacznej mierze uchronić przed negatywnymi skutkami kryzysu. Ponadto dodał, że wtorkowe spotkanie z przedsiębiorcami z PKB odbyło się w ramach akcji "Łączy nas Polska" związanej z wyborami prezydenckimi, co oznacza, że po części było związane z kampanią wyborczą kandydata obozu prawicy, prezydenta Andrzej Dudy. Wicepremier mówił m.in. o tym jak ważne jest szybkie działanie wszystkich organów państwa w sytuacjach kryzysowych.

Wybory 2020. Podlaski sztab Rafała Trzaskowskiego rozpoczął kampanię. Jego szef Tadeusz Truskolaski wypisał się z Solidarności.

- Dobra współpraca między rządem i większością parlamentarną, a prezydentem w tego typu przypadkach jest czymś, co jest nie do przecenienia. Jeśli kraj miałby być sparaliżowany w podejmowaniu decyzji, które czasami musiały zapadać w ciągu kilku godzin (by skutecznie chronić polskie firmy i pracowników) to dobra współpraca wszystkich organów władzy i działanie w jednym kierunku jest absolutnie nieodzowne. To pokazuje, jak ważne są wybory, które odbędą się w najbliższą niedzielę - podkreślił wicepremier Sasin.

Dodajmy, że poza wątkami politycznymi spotkanie wicepremiera Sasina z przedsiębiorcami dotyczyło też współpracy polskich małych, średnich, ale i dużych firm z dużymi holdingami czy spółkami Skarbu Państwa przy dostarczaniu towarów i usług.

- Chodzi o to, że polskie firmy mają nie gorsze jakościowo towary, niż firmy zagraniczne, a cenę zdecydowanie lepszą. Poza tym taka współpraca powoduje rozwój albo mówiąc inaczej zapobiega stagnacji i problemom jaki dziś napotykamy w związku z kryzysem gospodarczym i koronawirusem - stwierdził Wojciech Strzałkowski, wiceprezes Podlaskiego Klubu Biznesu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny