Warmia Grajewo i ŁKS 1926 Łomża. Gładkie awanse

Piłkarze rezerw żółto-czerwonych nie mieli nic do powiedzenia w starciu z czwartoligową Warmią Grajewo Jaroslaw Sarnacki
Warmia Grajewo i ŁKS 1926 Łomża zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa. Obie ekipy w półfinałach wygrały po 3:0.

O ile pokonanie przez łomżan Ruchu Wysokie Mazowieckie trudno uznać za niespodziankę, to taką jest z pewnością wyeliminowanie z rozgrywek trzecioligowych rezerw Jagiellonii Białystok przez grającą szczebel niżej Warmię Grajewo. Wilczki już w pierwszych 20 minutach zdobyły dwie bramki, a po zmianie stron dołożyły kolejną.

- Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i na boisku nie było widać różnicy klas, dzielącej oba zespoły, a jeśli już, to postronni obserwatorzy wskazaliby zapewne na nasz zespół - jako ten, który występuje w wyższej lidze - mówi Janusz Szumowski, sekretarz zarządu Warmii. - Ale też rozumiem specyfikę działania rezerw Jagiellonii i wiem, że wiele zależy od składu, jakim w danym dniu dysponuje trener białostoczan - zaznacza.

Dodajmy, że wczoraj żółto-czerwoni zagrali bez żadnego wsparcia złożonego z zawodników z pierwszego zespołu.

Zasłużone zwycięstwo w tych samych rozmiarach odniósł także ŁKS 1926. Łomżanie rozstrzelali się jednak dopiero po przerwie, choć mogli napocząć rywala już w pierwszej połowie. W 14. minucie Michał Sadowski uderzył w poprzeczkę, a w 35. minucie Przemysław Olesiński zmarnował rzut karny.

- Myślę, że wynik odzwierciedla grę. Byliśmy zespołem lepszym, może poza pierwszymi minutami, kiedy poczynania utrudniał wiatr. To mój trzeci z rzędu finał z ŁKS i mam nadzieję, że będzie kolejny zwycięski - mówi Mateusz Miłoszewski, trener ŁKS.

Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 7 czerwca.
Wyniki 1/2 finału PPP

Ruch Wysokie Mazowieckie - ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Olesiński (69), 0:2 - Kaliszewski (78-samobójcza), 0:3 - Melao (90).

Ruch: Dobreńko - Jóźwiak, Pasko, Wrześniewski, Piłatowski, Poduch,Sawicki (70. Zalewski), Sułtanow, Grochowski, Rogowski,D. Ostaszewski (63. Jastrzębski).

ŁKS: Lipiec - Kaliszewski, Cibulskas, Melao, Gałązka, Baranowski,Kacprzyk (68. Rydzewski), Olesiński, Sadowski (82. Kaszubowski), Drażba, Tarnowski (77. Grabowski).

Warmia Grajewo - Jagiellonia II Białystok 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Randzio (7), 2:0 - Zubowski (17), 3:0 - Randzio (58).

Warmia: Gieniusz - Mikucki, Arciszewski, Edison, Stankiewicz, Randzio (86. Polakowski), Cybulski, Mirva, Kozikowski (85. Zarzecki), Sypytkowski, Zubowski (75. Chyliński).

Jagiellonia: Karpieszuk - Olszewski,Pajnowski, Kiczuk, Zakrzewski, Grabowski, Łupiński, Kondraciuk (87. Renkowski), Wołczyński, Giełażyn (72. Zińczuk), Gajko.

Przeczytaj też: Dziecięca Eskorta Jagiellonii | TRWA GŁOSOWANIE