Walczyły, ale nic nie ugrały

Białostoczanki starały się jak mogły, ale przegrały z faworytkami z Sopotu
Trzeciej z rzędu porażki w PlusLidze Kobiet doznały siatkarki AZS Białystok. Tym razem Podlasianki uległy na wyjeździe 0:3 Atomowi Treflowi Sopot.

Akademiczki były skazywane na porażkę i chociaż niespodzianki nie sprawiły, to nie poddały się łatwo. Gospodynie długo nie mogły poradzić sobie w pierwszym secie z atakami Anny Klimakowej i Joanny Szeszko. AZS minimalnie prowadził (2:0, 9:7, 13:11, 14:12). Dopiero na drugą przerwę techniczną Trefl wyszedł na prowadzenie 16:15, a potem popis dała Dorota Świeniewicz. To dzięki jej atakom ekipa z Sopotu zwyciężyła do 20.

W drugiej odsłonie Trefl po kiwce Izabeli Bełcik prowadził już 5:1, ale przyjezdne nie załamały się i doprowadziły do remisu 8:8. Potem jednak rutynowane rywalki znów wypracowały kilkupunktową przewagę i nie oddały jej do końca partii.

W trzeciej odsłonie gospodynie prowadziły od początku zdecydowanie, ale rozluźniły się i straciły przewagę. Po ataku Szeszko było 24:24. Końcówka należała do Trefla, a mecz zakończyła atakiem niesamowita Świeniewicz, która została MVP spotkania.

Woli walki i ambicji drużynie Wiesława Czai odmówić nie można. Tyle, że punktów od tego nie przybywa i białostoczanki z zerowym dorobkiem zamykają tabelę, wraz z TPS Wybrzeżem Rumia.

W środę AZS zagra na wyjeździe właśnie z Rumią.