Upały do października? Jaka pogoda na sierpień....

  Upały do października? Jaka pogoda na sierpień. Długoterminowa prognoza pogody na wakacje. Zobacz, jak będzie w sierpniu!

  ak

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pogoda na sierpień 2018: jaka będzie? Zobacz, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody.
  1/6
  przejdź do galerii

  Pogoda na sierpień 2018: jaka będzie? Zobacz, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody. ©Pixabay.com

  Upały do października? W Polsce w 2018 roku upały zaczęły nam dawać się w ostatnich dniach mocno we znaki. Pogoda na sierpień 2018 interesuje jednak każdego, kto w tym czasie wybiera się na urlop. W końcu nie ma nic gorszego niż wakacyjny wypoczynek zepsuty brzydką pogodą. Po zimnym i deszczowym lipcu, każdy ma nadzieję, że pogoda w sierpniu będzie lepsza, zwłaszcza, że miesiąc zaczął się naprawdę upalnie. Ciekawostką jest fakt, że coraz więcej wskazuje na to, że upały do października w tym roku są bardzo realne... Zobacz u nas długoterminową prognozę pogody na sierpień! U nas zawsze aktualna pogoda na sierpień!

  Upały do października?


  Czy to możliwe, że trwające obecnie upały do października nie odpuszczą? Takie pojawiły się ostatnio prognozy długoterminowe i z pewnością nie zachwycają tych, którzy wysokie temperatury znoszą wyjątkowo źle. Możliwe jest bowiem to, że jeszcze we wrześniu termometry będą wskazywało sporo ponad 20 stopni. Zarówno pogoda na sierpień, jak i pierwsze prognozy na wrzesień mają jeszcze jeden punkt wspólny - najprawdopodobniej będzie niezwykle mało opadów. Jeśli rzeczywiście wysokie temperatury się utrzymają i upały do października staną się faktem, może się okazać, że urlop we wrześniu to również dobry pomysł!

  Upały 2018: Pogoda na sierpień nad morzem


  Na słońce i upały liczą przede wszystkim ci, którzy wakacyjny urlop planują spędzić nad morzem. Jaka będzie pogoda na sierpień nad morzem? Miesiąc zacznie się istotnie od upałów, którym towarzyszyć mogą przelotne burze. Temperatura odczuwalna może wynieść ponad 30 stopni Celsjusza, a w nocy będzie spadać jedynie do około 18 stopni. Na tym jednak upały 2018 mogą się zakończyć.
  W drugim tygodniu sierpnia pogoda nieznacznie się pogorszy – temperatura spadnie o kilka stopni i powrócą deszcze, ale nie będą nas gnębić tak, jak w lipcu. Szybko zresztą o nich zapomnimy, bo pogoda na sierpień nad morzem w drugiej połowie miesiąca ponownie się poprawi – znów będzie ciepło, a jeśli pojawią się opady, to tylko przelotne. Słonecznie i bezdeszczowo – tak prognoza pogody na sierpień jest dla nadmorskich miejscowości.

  Letnie upały 2018. Jak reagować w razie udaru słonecznego?


  Pogoda na sierpień 2018 w górach


  Jeśli planujesz urlop w Tatrach, musisz być przygotowany na zmiany. Czasem słońce, czasem deszcz – tak można by najlepiej podsumować to, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody na sierpień w górach w okolicy Zakopanego. Upalny i burzowy początek miesiąca szybko się skończy, bo już w drugim tygodniu sierpnia temperatura spadnie i częstsze staną się przelotne deszcze.
  Pogoda w sierpniu przez większość miesiąca w Tatrach będzie się wahać:
  • temperatura między 18 a 23 stopnie
  • na przemian deszcze (raz słabe, innym razem ciągłe) i słońce

  Na sam koniec wakacji jednak się poprawi – to właśnie wtedy pogoda na sierpień w Tatrach wygląda na najbardziej stałą i obiecującą. Temperatura niewysoka: 17-20 stopni, za to słonecznie i bezdeszczowo. Wtedy najlepiej będzie wybrać się w góry. Jedno jest pewne - tam nie będą nam doskwierać upały.

  Jakim typem działkowca jesteś? [QUIZ]

  Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2018 na Mazurach. Lubisz upały? Tam możesz na nie liczyć


  Najwięcej szczęścia będą mieli ci, którzy zaplanowali urlop na Mazurach – tam pogoda na sierpień zapowiada się zdecydowanie najlepiej. Jak cała Polska, tak i Mazury na początku sierpnia będą zmagały się z upałami przeplatanymi burzami. Ostatni naprawdę gorący dzień w pierwszej fali upałów będzie około 8 sierpnia – potem przez kilka dni trzeba będzie znieść przelotne opady, a temperatura spadnie do około 23 stopni. Po niecałym tygodniu jednak podniesie się o 2-3 stopnie, a opady znikną, choć niezupełnie – będą się jednak pojawiały rzadko i na chwilę. Jeśli upały ci nie straszne, pogoda na sierpień na Mazurach będzie ci odpowiadała.  Pogoda na sierpień na Mazurach przeważnie będzie dobra: temperatura zwykle będzie utrzymywała się około 23 stopni, a w ciągu dnia nie spadnie poniżej 20. Zapowiada się też znacznie mniej opadów niż w innych częściach kraju (choć oczywiście należy się z nimi liczyć).
  Jeśli dopiero planujesz urlop, bo śledzisz pogodę, polecamy Mazury – długoterminowa prognoza pogody na sierpień wskazuje, że tam najprawdopodobniej deszcz nie pokrzyżuje planów. Pamiętaj jednak, że pogoda na sierpień może się jeszcze zmienić - zawsze największą sprawdzalność ma ta na kilka dni do przodu. U nas znajdziesz zawsze aktualną prognozę pogody na sierpień!

  Jak zachować się w czasie burzy?

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka