MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turniej ATP w Monte Carlo. Sinner rywalem Hurkacza. Gdzie i o której obejrzeć?

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Jannik Sinner będzie rywalem Huberta Hurkacza w trzeciej rundzie turnieju tenisowego ATP 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo. Rozstawiony z numerem siódmym Włoch wyeliminował Argentyńczyka Diego Schwartzmana, który skreczował przy stanie 0:6, 1:3.

Czwarty raz Hurkacza z Sinnerem

Będzie to czwarty pojedynek Hurkacza z Sinnerem. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Polaka, który wygrał z nim w turniejach w Miami (2021) i w Dubaju (2022) oraz przegrał w ATP Finals w Turynie (2021).

Hurkacz, który w Monte Carlo jest rozstawiony z numerem 10, stoczył w poprzednich rundach zacięte mecze. W pierwszej pokonał Serba Laslo Djere 6:7(5), 7:6(5), 7:6(5), a w drugiej Brytyjczyka Jacka Drapera 6:3, 6:7(3), 7:5.

Pojedynek rozstawionego z numerem dziesiątym Hurkacza z 56. w rankingu Draperem miał dziwny przebieg. Po niewiele ponad 20 minutach Polak prowadził 5:0 i wydawało się, że po kilku długich i zaciętych meczach w jego wykonaniu tym razem łatwo upora się z rywalem. Tymczasem Brytyjczyk grał coraz lepiej, a coraz częstsze błędy Hurkacza pozwoliły mu nabrać pewności siebie.

Wprawdzie wrocławianin zdołał wygrać pierwszego seta 6:3, ale trzy pierwsze gemy drugiego padły łupem Drapera. Polak przezwyciężył kryzys, jednak wystarczyło to tylko do doprowadzenia do tie-breaka. W nim słynący ze skutecznego serwisu podopieczny Craiga Boyntona dosyć gładko przegrał 3-7 i o awansie do kolejnej rundy decydowała trzecia partia.

W rozstrzygającym secie górę wzięło doświadczenie Polaka. Zwłaszcza w ostatnim gemie, gdy przy stanie 6:5 dla Hurkacza serwujący Draper prowadził 40-0 i był bliski doprowadzenia do kolejnego tie-breaka. Jednak pięć kolejnych punktów zdobył tenisista z Wrocławia i to on po trwającym niemal dwie i pół godziny meczu wywalczył awans do kolejnej rundy. To był drugi mecz tych zawodników. Pierwszy w ubiegłym roku w Antwerpii także w trzech setach wygrał Polak.

ATP 1000 Monte Carlo Masters już bez polskich debli

Polaków nie ma już w turnieju debla. W pierwszej rundzie odpadli Hurkacz grający z Bułgarem Grigorem Dimitrowem oraz Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys.

Pula nagród w Monte Carlo wynosi blisko 5,8 miliona euro.

Mecz 1/8 finału Monte Carlo Masters 2023 Hurkacz - Sinner odbędzie się dzisiaj, to jest w czwartek, 13 kwietnia, początek o godzinie 11.00. Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport.