Tur pokonał Limanową

(kw)
W akcji najskuteczniejszy gracz meczu z Limanową - Aaron Weres
W akcji najskuteczniejszy gracz meczu z Limanową - Aaron Weres Wojciech Wojtkielewicz
Drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski pokonali 86:75 MKS Limanowa w meczu 12. kolejki. Bielszczanie awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Przez dwie kwarty kłopoty gospodarzom sprawiali liderzy Limanowej - Andrzej Peciak i Piotr Kwandrans. To dzięki nim wynik oscylował wokół remisu. Potem jednak zawodnikom Andrzeja Sinielnikowa udało się zneutralizować poczynania czołowych graczy rywali i przewaga naszego zespołu zaczęła rosnąć. Tur znakomicie grał na deskach, wygrywając walkę w zbiórkach aż 53:34. Sam Arkadiusz Zabielski miał 14 zbiórek.

W połowie czwartej kwarty gospodarze prowadzili już 20 punktami i potyczkę dokończyły rezerwy Tura. Gościom udało się zniwelować część strat, ale losów meczu już nie odmienili.

WYNIKI 12. KOLEJKI

Tur Bielsk Podlaski - MKS Limanowa 86:75 (19:22, 17:11, 23:13, 27:29).
Tur: Weres - 19 punktów, Kuczyński - 17, Zabielski - 16, Brzozowski - 14, K. Jóźwiuk - 8, Rapucha - 7, Ćwikowski - 4, Wysocki - 1, Szczepiński - 0, Rusinowicz - 0, Iwaniuk - 0.

Unia Tarnów - MNLK Niepołomice 67:69, Pułaski Warka - Novum Lublin 90:70, AZS II Politechnika Warszawska - Wisła Kraków 84:77, UKS Siemaszka - KS Piaseczno 60:85, AZS Politechnika Rzeszowska - Rosa II Radom 67:59.
Pauzował: UMKS Kielce.