Tur - MKS Korsze 2:2

Krzysztof Jankowski
Grający w Turze na pozycji ofensywnego pomocnika Rafał Muczyński (na zdjęciu z lewej) popisał się w sobotę zdobyciem pierwszego gola i sprytnym rozegraniem rzutu wolnego przy bramce autorstwa Rafała Iwaniuka. W tle broniący dostępu do bramki Tura defensor Stefan Chilkiewicz. Krzysztof Jankowski
Remisem 2:2 zakończył się sobotni mecz Tura w trzeciej lidze.

Pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach III ligi zdobyli w sobotę piłkarze Tura. Na własnym boisku zremisowali 2:2 (1:2) z jedną ze słabszych drużyn ubiegłego sezonu MKS-em Korsze.

- Po tym meczu pozostał pewien niedosyt, bo liczyliśmy na pierwsze w sezonie zwycięstwo - przyznawali po spotkaniu działacze Tura.

Po meczu z rywalami z maleńkich mazurskich Korsz Tur nie ma już zera w dorobku punktowym, ale apetyty były większe. Sami goście przestrzegali swoich fanów, że z Turem nie będzie im grać łatwo. Początek meczu był więc pewnie dla nich miłym zaskoczeniem.

W 12. minucie ograny w wyższych ligach Piotr Trafarski (wychowanek zespołu z Korsz zaliczył nawet debiut w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk) sprytnie odegrał piłkę piętą do nadbiegającego Michała Millera, a ten skierował ją do pustej siatki. Kilka minut później zastępujący w bramce Tura Jacka Banaszyńskiego (narzekającego po poprzednim meczu na drobny uraz) Rafał Sosnowski efektownie wybronił strzał Pawła Miłoszewskiego, a silna dobitka Piotra Kozłowskiego trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze odgryzali się strzałami Radosława Żery, które jednak mijały światło bramki. Dopiero w 36. minucie Mateusz Jakubowski uruchomił krosową piłką Rafał Iwaniuka, ten dośrodkował w pole karne, a Rafał Muczyński huknął pod poprzeczkę. Goście nie pozwolili kibicom Tura długo cieszyć się z tego gola. Dwie minuty później Miller przymierzył zza pola karnego i technicznym strzałem umieścił piłkę w okienku gospodarzy.

Na szczęście po przerwie bielszczanom szybko udało się doprowadzić do wyrównania. Muczyński zagrał z rzutu wolnego na obieg do Wojciecha Marcinkiewicza, ten wrzucił piłkę pod bramkę, a Iwaniuk główką umieścił ją w siatce. Chwilę później Muczyński mógł Turowi dać prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Końcówka meczu należała do lepiej przygotowanych fizycznie gości, ale Sosnowski nie dał się im już zaskoczyć i mecz zakończył się remisem, który nie ucieszył w pełni żadnej z drużyn.
Wyniki

Tur - MKS Korsze 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 - 12' Miller, 1:1 - 36' Muczyński (as. Iwaniuk), 1:2 - 38' Miller, 2:2 - 47' Iwaniuk (gł, as. Marcinkiewicz).
Żółta kartka M. Jakubowski (Tur). Sędziował Marek Bilmin (Czarna Białostocka). Widzów 230.
Tur: Sosnowski - K. Kulikowski, Chilkiewicz, Marcinkiewicz, Karol Jakubowski (64' A. Kiszko) - Kesler (87' Wierbicki), Klemensowicz, M. Jakubowski, Muczyński (73' Pieczywek), Iwaniuk - Radosław Żero (46' Solecki).