MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzecie miejsce dla Niemców

Redakcja
Niemcy trzecią drużyną MŚ 2006. Oglądaliśmy wspaniałe spotkanie, gdzie gospodarze pokonali Portugalię 3:1. Bastian Schweinsteiger został piłkarzem meczu zdobywając dwie bramki i mając udział przy trzecim trafieniu.

Choć od początku spotkanie było wyrównane to gospodarze stworzyli więcej groźniejszych sytuacji. Portugalczycy czyste konto zawdzięczać mogą świetnie spisującemu się w bramce Ricardo Pereirze oraz niecelnym strzałom niemieckich napastników.

Początek drugiej połowy to ataki Portugalii ostudzone w 56min. pięknym trafieniem Bastiana Schweinsteigera z 15 metrów. Nie minęło 6 minut a Niemcy cieszyli się ze zdobycia kolejnej bramki. Schweinsteiger bardzo mocno uderzył w pole karne rywali z rzutu wolnego, a próbujący wybić piłkę na róg Petit fatalnie się pomylił i skierował ją do własnej bramki. Od tego momentu przewaga drużyny Juergena Klinsmanna nie podlegała dyskusji. W 78. minucie 22-letni pomocnik Bayernu Monachium przeprowadził samotny rajd i, podobnie jak przy pierwszej bramce, po jego uderzeniu Ricardo nie miał żadnych szans.

Końcówka należała do Portugalii, która dążyła do zdobycia honorowego gola. Bardzo blisko pokonania Khana był Cristiano Ronaldo lecz bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Wreszcie w 88min. po dośrodkowaniu Luisa Figo wprowadzony w drugiej połowie Nuno Gomes zaliczył pierwsze a zarazem ostatnie trafienie na tym mundialu.