Tenis stołowy. Kacper Perkowski (Ósemka Białystok) mistrzem Polski młodzików w grze podwójnej

Kacper Perkowski (z lewej) zdobył dwa medale na mistrzostwach kraju młodzików
Kacper Perkowski (z lewej) zdobył dwa medale na mistrzostwach kraju młodzików facebook.com/osemkabialystok
Kapitalnie na przeprowadzonych w Dębicy Mistrzostwach Polski Młodzików wypadł Kacper Perkowski. Zawodnik Ósemki Białystok zdobył złoto w deblu i brąz w singlu.

Podlasianin w grze podwójnej występował w parze z Janem Mrugałą (Gorce Nowy Targ). W pierwszej rundzie mieli oni wolny los, potem wygrali cztery kolejne potyczki, by w wielkim finale zmierzyć się w walce o tytuł z najwyżej rozstawionymi Samuelem Michną (Lis Skierniewice) i Patrykiem Żyworonkiem (ZKS Zielona Góra). Po zaciętym starciu Perkowski i Mrugała zwyciężyli 3:1 (14:12, 11:9, 8:11, 11:78) i zostali mistrzami Polski.

Tenisiście Ósemki niewiele brakowało też do awansu do finału singla. W starciu z faworyzowanym Żyworonkiem białostoczanin prowadził już 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrał 2:3 (13:11, 11:9, 7:11, 4:11, 4:11) i wywalczył brązowy medal.

Dobrze zaprezentowali się też inni tenisiści Ósemki. Szymon Grycuk zajął dziewiąte miejsce, przegrywając walkę o ćwierćfinał z... Perkowskim. Obaj koledzy klubowi byli blisko podium w rywalizacji drużynowej, przegrywając ćwierćfinałowy bój z Energą Toruń 2:3.

Natalia Kiersnowska w turnieju deblistek zajęła wraz z Mają Łakomą ( ATS Lublin ) piątą lokatę.