Jedną z takich aplikacji jest Google Classroom. - Sprawia, że nauczanie jest skuteczniejsze: ułatwia obsługę projektów, zwiększa wydajność i zachęca do komunikacji i pracy w zespołach – tłumaczy Karol Przybyszewski, wicedyrektor ds. nauki programowania technikum. - Nauczyciele mogą tworzyć zajęcia, przydzielać projekty, przesyłać komentarze i zarządzać wszystkim w jednym miejscu. Classroom płynnie integruje się też z innymi narzędziami Google, takimi jak Dokumenty czy Dysk Google.
Funkcjonowanie Google Clasroom zyskuje dzięki rejestracji w programie G Suite dla Szkół i Uczelni również funkcjonującym na potrzeby Technikum Programistycznego. To zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy, w ramach którego Google oferuje szkołom hostowane usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu. Oprócz zestawu podstawowego dostępnych jest też wiele dodatkowych usług, a każdy użytkownik ma nieograniczoną ilość miejsca do wykorzystania na Dysku Google, w Gmailu i Zdjęciach Google.
Czytaj też: Technik programista. W Białymstoku powstaje szkoła ucząca jednego z najbardziej pożądanych zawodów na rynku
Z kolei Ekspedycje Google to aplikacja edukacyjna, która pozwala nauczycielom i uczniom poznawać świat przedstawiony w ponad 1000 wycieczkach w rzeczywistości wirtualnej (VR – Virtual Reality) i ponad 100 wycieczkach w rzeczywistości rozszerzonej (AR – Augmented Reality). Dzieki temu, bez opuszczania klasy, można na przykład pływać z rekinami czy przebywać w przestrzeni kosmicznej.
Czytaj też: Technikum Programistyczne Infotech. Powstaje technikum dla programistów. Bo są potrzebni na rynku
Jak podkreśla Adam Kamiński, Technikum Programistyczne InfoTech oferuje także uczniom i pracownikom możliwość korzystania z serwisu GitLab, który udostępnia systemy zarządzania projektem i repozytoria kodu w oparciu o system kontroli wersji Git. Laik może nie docenić tego faktu, ale twórcy technikum przekonują, że każdy początkujący programista prędzej czy później spotka się z potrzebą lub wymaganiem znajomości Systemu Kontroli Wersji, który służy do zapisywania postępu w kodzie oraz organizacji pracy zespołu nad jednym kodem. Znajomość takiego systemu często stawiana jest jako wymaganie w rekrutacji na stanowisko developera, a zaprzyjaźnienie się z nim nie wymaga dużej ilości czasu. A Git jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym SKW.
- To bardzo ważne, że szkoła będzie dysponować wspomnianymi narzędziami. W codziennej pracy przy projektach są niezbędne, a im wcześniej nauczymy korzystać z nich młodzież, tym szybciej będzie ona opanowywać inne, bardziej skomplikowane aplikacje - komentuje Jarosław Antychowicz, CEO Infinity Group, jednej z białostockich firm branży IT wchodzących w skład klastra i zaangażowanych w tworzenie i funkcjonowanie Technikum Programistycznego InfoTech.
Kolejne narzędzie do usprawnienia nauki w tej szkole to tablica Trello. Jest ona listą składającą się z podlist i kart, z których korzystają nauczyciele wspólnie ze swoimi klasami. Trello ma istotne funkcje, potrzebne aby organizować nauczanie w dowolnej wielkości klasie.
Natomiast aplikacja Slack to usługa internetowa oparta na chmurze zawierająca zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej stworzona w oparciu o platformę programistyczną Electron. Aplikacja pełni rolę komunikatora internetowego umożliwiającego komunikację tekstową oraz głosową wraz z możliwością wysyłania multimediów.
Technikum Programistyczne Infotech. Powstaje technikum dla p...
Na liście uczniów pierwszej klasy białostockiego, niepublicznego Technikum Programistycznego są już 62 osoby, a rekrutacja nadal trwa. Podobnie jak praca nad programem nauczania kreowanym we współpracy z firmami Klastra Informatycznego InfoTech uwzględniającym wymagania tego rynku pracy.
Innowacyjne rozwiązanie pozwoliło zwiększyć pojemność parkingu o 70 procent. "Reakcje klientów są pozytywne"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?