Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Malabar Hotel i Białostocki Teatr Lalek zapraszają na spektakl Czarodziejska góra

Anna Kopeć
Spektakl Czarodziejska góra
Spektakl Czarodziejska góra Wojciech Wojtkielewicz
Spektakl na podstawie słynnej powieści Tomasza Manna to wspólne dzieło Teatru Malabar Hotel i Białostockiego Teatru Lalek

Klasyka literatury niemieckiej, jedno z najbardziej uznanych dzieł Tomasza Manna – przefiltrowane przez Białostocki Teatr Lalek i specjalizujący się w witkiewiczowskim teatrze formy Teatr Malabar Hotel magnetyzuje rozmachem, oryginalną plastyką i nad wyraz aktualnym wydźwiękiem. Trwający niemal 4 godziny spektakl w reżyserii Hendrika Mannesa i Antonii Christl ani na chwilę nie traci swojego rytmu.

Wypełniona nerwową energią filozoficzna polemika o miłości, chorobie trawiącej ciało i duszę, cielesności i wartości człowieka zaskakuje oryginalną kompozycją, która pociąga za sobą kolejne gesty, słowa, sceny...

„Czarodziejska góra” jest spektaklem interaktywnym – aktorzy często zwracają się do widowni, która nie jest całkowicie wygaszona. Tytułowa góra to miejsce niezwykle. Panują tu dość niekonwencjonalne stosunki. Oprócz wzmożonego apetytu pacjentów charakteryzuje też podwyższone libido. W czasie kokieteryjnych dysput przy suto zastawionym stole poznajemy panią Stöhr (brawurowa rola komicznego Błażeja Piotrowskiego) – kuracjuszkę, która ochoczo „zaleca się nie tylko do zaleceń lekarza”, tajemniczą Rosjankę wyobcowaną Kławdię Chauchat (doskonała Anna Stela), która hipnotyzuje Hansa Castorpa, dr Krokowskiego (interesujący Cezary Jabłoński) specjalizującego się w prelekcjach o miłości i śmierci, radcę Behrensa (wielotwarzowa Magdalena Dąbrowska) czy filozofa, humanistę z Włoch Pana Settembriniego (znakomity Marcin Bikowski).

„Czarodziejska góra” to pełne nerwowej energii wizyjne przedstawienie o istocie miłości, przemijaniu, dojrzewaniu, chorobie wyniszczającej europejskie społeczeństwo i idei poprawy rasy. Niezwykle wymowna historia na dzisiejsze, niespokojne czasy.

Dla naszych Czytelników mamy jednoosobowe bilety na spektakle wystawiane w piątek o godz. 18 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 17.

Przyznamy je osobom, które uzasadnią, dlaczego chciałyby obejrzeć to przedstawienie. Na odpowiedzi z tytułem „BTL” i wybranym terminem czekamy w czwartek (16 lutego 2017 roku) pod adresem [email protected]. Należy podać swoje dane.

Za darmo do BTL!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny