Taniej po Podlasiu z PKP Intercity – przewoźnik obniża ceny biletów okresowych!

Materiał informacyjny PKP Intercity
1 września PKP Intercity wprowadza rekordowe obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych na Podlasiu. Upust obejmie w sumie 6 odcinków, na których ceny spadną nawet o 85 zł. W województwie podlaskim największa zniżka sięgnie blisko 32 procent.

PKP Intercity wchodzi w nowy rok szkolny z dużymi obniżkami cen biletów miesięcznych. W ten sposób narodowy przewoźnik chce zachęcić kolejnych pasażerów do wybierania ekologicznego środka transportu jakim jest kolej. Aby zachęcić podróżnych do korzystania z pociągów, PKP Intercity postanowiło uatrakcyjnić ceny biletów okresowych w województwie podlaskim. W efekcie wprowadzono zniżki na 6 odcinkach.

Dla mieszkańców Białegostoku i Łap narodowy przewoźnik przygotował obniżkę o wartości 85 zł. Mogą oni kupić bilet miesięczny łączący te miasta o 32 procent taniej względem starej ceny biletu miesięcznego. Na dużych zniżkach skorzystają także mieszkańcy Szepietowa, którzy do Łap dojeżdżać będą o 67 zł taniej. Obniżka pojawi się także na odcinku Szepietowo – Białystok. Pasażerowie podróżujący na tej trasie zapłacą za bilet 50 zł mniej niż przed wprowadzeniem korekty cen.

Taniej w całej Polsce

Obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Z nowych cen ucieszą się nie tylko mieszkańcy Podlasia, ale również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i pomorskiego, gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60% na niektórych odcinkach. Z kolei pasażerowie z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego będą mogli na niektórych odcinkach liczyć na obniżki przekraczające 50%. Zniżka ma znacząco poprawić sprzedaż biletów miesięcznych i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej.

Zniżki powyżej 100 zł na 190 odcinkach

Na 190 odcinkach PKP Intercity skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50-99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą oni za bilet miesięczny aż o 239 zł mniej. Jednak wysokie upusty wprowadzono także na trasach: Rzeszów Główny - Przemyśl, gdzie cena biletu spadła o 146 zł, Skarżysko Kamienna - Kielce, ze zniżką na poziomie 117 zł, czy Olsztyn Główny – Toruń, z upustem rzędu 115 zł. Największy procentowy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko Kamienna – Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69%, co w przeliczeniu na kwotę daje 184 zł obniżki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny