MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święcenie Maybacha na Podlasiu z akordeonem w tle. Filmik stał się viralem i podbija Internet. A miało być jedynie wyświęcenie kapliczki

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne
Święcenie Maybacha na Podlasiu z akordeonem. Od kilku dni przebojem Iinternetu jest filmik, nagrany w Mońkach. Jego bohaterem jest ksiądz, który przy akompaniamencie akordeonu i w otoczeniu kilku wiernych święci Mercedesa Maybacha S. Ten bardzo luksusowy pojazd jest wart ponad milion złotych.

Święcenie Maybacha na Podlasiu

Nagranie trafiło do Internetu. Nie wiadomo, ile kosztował prezentowany na filmie Maybach, jednak w cennikach Mercedesa, wartość tej luksusowej limuzyny zaczyna się od 917 tys. zł (S 580 4Matic) a kończy na 1,175 mln zł (S 680 4Matic), przy czym tyle kosztują jedynie wersje podstawowe.

Święcenie Maybacha w Mońkach

Nie dziwi więc, że nabywca (właściciel jednej z firm w okolicach Moniek) tego prestiżowego auta postanowił polecić go nie tylko opiece ubezpieczyciela, ale również i boskiej. Poprosił monieckiego proboszcza o wyświęcenie Maybacha. Duchowny z monieckiej parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza propozycję przyjął: przed domem właściciela auta wyrecytował słowa modlitwy i przeżegnawszy się obficie pokropił limuzynę święconą wodą. Do modlitwy zachęcił też uczestników wyświecenia, w którym uczestniczył też grający kościelne pieśni akordeonista.

Proboszcz pobłogosławił Maybacha

Na nagraniu słychać, jak proboszcz oddaje opiece boskiej i Maybacha, i parafian: – Dobry Boże, pobłogosław tę rodzinę, wszystkich przyjaciół, którzy się tu gromadzą. Pobłogosław też ten samochód. Niech Pan kieruje waszymi podróżami, abyście żyli w pokoju i doszli do życia wiecznego. Amen – mówił ksiądz.

Dziennikarzom Polsatnews udało się porozmawiać z księdzem (nam niestety nie – nikt nie odbierał telefonu), który zapewnił, że proszono go o pobłogosławienie kapliczki. Że będzie ono chodziło także stojącego na podwórku Maybacha, nie wiedział.

Chrzest Maybacha w akompaniamencie akordeonu (Daily shorts Poland)

Maybach wyświęcony przy okazji pobłogosławienia kapliczki

- Chodziło o poświęcenie kapliczki Matki Bożej, a samochód był "przy okazji". Do głowy mi nie przyszło, że będzie z tego taka afera – tłumaczył dziennikarzom duchowny, a potem zapewnił, że ktoś złośliwie opublikował ten film: - Są i tańsze, i droższe samochody... Jest mi przykro, człowiek całe życie stara się być dobry, a tu nagle coś takiego – żalił się proboszcz i stwierdził, że kapłani święcą i samochody, i domy reagując w ten sposób na prośby ludzi.

Prof. Jerzy Kopania o święceniu Maybacha

O komentarz poprosiliśmy prof. Jerzego Kopanię, filozofa i bioetyka: - Na to zdarzenie można spojrzeć dwojako. Z punktu widzenia osoby niewierzącej poświęcenie luksusowej limuzyny to dowód, że niektórzy przedstawiciele kleru są gotowi zrobić wiele, by parafia zarobiła pieniądze – powiedział prof. Jerzy Kopania. – Natomiast dla osoby głęboko wierzącej będzie to świętokradztwo, bowiem właściciel luksusowego samochodu – prosząc o jego poświęcenie chciał podkreślić, że stać go na taki pojazd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny