Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Student Politechniki Białostockiej wśród liderów innowacji

Anna Kopeć [email protected]
Michał Grześ rozpoczął właśnie ostatni semestr studiów inżynierskich na automatyce i robotyce
Michał Grześ rozpoczął właśnie ostatni semestr studiów inżynierskich na automatyce i robotyce Politechnika Białostocka
Główny konstruktor i koordynator zespołu Hyperion Team, jako jeden z 28 Polaków, znalazł się na prestiżowej liście liderów innowacji Nowej Europy.

Jestem mile zaskoczony. To naprawdę duże wyróżnienie, tym bardziej, że jestem jedną z najmłodszych osób na tej liście. Takie momenty dają energię do dalszego działania - mówi Michał Grześ, student Politechniki Białostockiej. - Jestem bardzo dumny, ale moje życie specjalnie się nie zmieni. Zamierzam dalej skromnie pracować nad kolejnymi projektami.

Główny konstruktor utytułowanego łazika marsjańskiego znalazł się na prestiżowej liście najprężniejszych młodych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Ranking uwzględnia młodych naukowców, którzy zajmują się innowacyjnymi projektami i wykorzystują nowoczesne technologie, a ich działania pozytywnie wpływają na gospodarkę, naukę, kulturę i lokalne społeczności.

Listę przygotował kwartalnik "Res Publica" przy współpracy m.in. z prestiżowym "Financial Times", Funduszem Wyszehradzkim i firmą Google.
- Werdykt takiej kapituły napawa dumą - przyznaje Michał Grześ.

Na tę listę trafili młodzi ludzie m.in. z Polski, Słowacji, Łotwy, Estonii, Białorusi i Chorwacji.

- Ideą tego rankingu jest pokazanie, że w tej części Europy sporo się dzieje w dziedzinie nowoczesnych technologii, o czym wiele osób nie ma pojęcia. Tymi osiągnięciami warto  się chwalić i je pokazywać. To ma promować "Financial Times", który ma zasięg światowy

- mówi Katarzyna Szajewska, współorganizatorka rankingu.

Oprócz miejsca w zestawieniu, osoby z tej listy będą ze sobą współpracować. W przyszłym roku na specjalnym spotkaniu w Warszawie będą dyskutować o tym, jak wspierać innowacyjnych przedsiębiorców i naukowców.
Kolejny sukces Michała Grzesia docenia także uczelnia.
- Dla Michała Grzesia to przepustka do dalszych kreatywnych działań. To także kolejny element pozwalający budować wizerunek Politechniki Białostockiej jako uczelni innowacyjnej, silnej także poprzez potencjał swoich studentów - mówi rektor Lech Dzienis.
Michał Grześ jest głównym konstruktorem Hyperiona. Ten łazik marsjański zajął I miejsce na zawodach University Rover Challenge 2014, zorganizowanych w maju przez NASA w USA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny