Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studencka Poradnia Prawna UwB zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Białostocka Studencka Poradnia Prawna może poszczycić się niemałym sukcesem. Prowadzone przez przyszłych prawników miejsce, zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Studenckich Poradni Prawnych.

Rzeczpospolita opublikowała VII Ranking Studenckich Poradni Prawnych, który przygotowała wraz z Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Okazuje się, że Studencka Poradnia Prawna z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku awansowała w tym roku z drugiego na pierwsze miejsce.

Poradnia oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 11 listopada 1998 r. Pierwszym kierownikiem Poradni został prof. dr hab. Leonard Etel, który w roku 2005, w związku z objęciem funkcji Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, powierzył kierowanie Poradnią dr Arkadiuszowi Bielińskiemu. Następnym kierownikiem Poradni była dr Marta Janina Skrodzka, obecnie jest nim jest prof. dr hab. Andrzej Sakowicz.

W poradni prawnej porad udzielają studenci i absolwenci Wydziału Prawa, którzy są w trakcie studiów doktoranckich.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia. Dziękujemy przede wszystkim kierownikowi poradni, prof. dr. hab. Andrzejowi Sakowiczowi, za nieustające wsparcie i pomoc w prowadzonych przez nas działaniach, a także opiekunom sekcji, studentom i doktorantom za ich pracę, która przełożyła się na nasz wspólny sukces - mówią członkowie Studenckiej Poradni Prawnej.

W tym roku na podium znalazło się 11 uczelni. Na pierwszym miejscu oprócz poradni działającej przy UwB uplasowało się aż siedem klinik – Uniwersytet Warszawski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Uniwersytet Opolski, Uczelnia Łazarskiego oraz Krakowska Akademia im Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Srebrny medal trafił do Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Trzecią lokatę zajęły Studencka Poradnia Prawna WPiA Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studencka Poradnia Prawna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę liczbę studentów udzielających się w klinikach i to, jak wielu mają opiekunów. Znaczenie miało też, czy klinika prawa posiada status jednostki w strukturze wydziału (np. katedra, zakład, pracownia, laboratorium). Ważnym kryterium oceny była również kwestia działalności dodatkowej – m.in. organizacja konferencji poświęconych pomocy prawnej i nauczaniu prawa poprzez praktykę. Liczył się poprzedni rok akademicki.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny