STUDNIÓWKA
  2019

  Szalona zabawa na studniówkach!

  Rozwiń
  STUDNIÓWKA
  Zwiń
  Stanisław Derehajło, nowy wicemarszałek województwa...

  Stanisław Derehajło, nowy wicemarszałek województwa podlaskiego, pozwał kandydata na wójta Bociek

  azda

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Stanisław Derehajło, nowy wicemarszałek województwa podlaskiego, sądzi się z byłym kandydatem na wójta Bociek
  1/8
  przejdź do galerii

  Stanisław Derehajło, nowy wicemarszałek województwa podlaskiego, sądzi się z byłym kandydatem na wójta Bociek ©Wojciech Wojtkielewicz

  Trwa rozprawa dotycząca zniesławienia Stanisława Derehajło, nowego wicemarszałka województwa podlaskiego, przez byłego kandydata na wójta Bociek.
  Sprawa toczy się przed sądem karnym w Bielsku Podlaskim. Ostatnia rozprawa odbyła się wczoraj. Posiedzenia prowadzone są jednak za zamkniętymi drzwiami.
  Zobacz galerię
  Oskarżycielem jest, jako pokrzywdzony, sam Stanisław Derehajło. Jest to typowe dla tego rodzaju spraw. On jednak na rozprawie się nie stawił, a reprezentowała go prawnik.

  Czytaj też: Stanisław Derehajło został doradcą ministra Jarosława Gowina

  Sprawa dotyczy wyborów uzupełniających w 2017 r., które przeprowadzono w gminie Boćki, po tym jak Derehajło zrezygnował z pełnienia funkcji wójta. Adam K., jeden z kandydatów na to stanowisko, w swej obszernej ulotce wyborczej zarzucał Stanisławowi Derehajle - i popieranej przez niego Dorocie Kędrze-Ptaszyńskiej - wiele nieprawidłowości. I właśnie o to zniesławienie toczy się sprawa. Derehajło nie chce jednak jej komentować.

  W sprawie ulotki Dorota Kędra-Ptaszyńska wygrała już z Adamem K. proces w trybie wyborczym. K. musiał ją publicznie przeprosić. Nie zrezygnował jednak z krytyki nowej wójt i jej poprzednika. Obecnie K. jest radnym gminy.

  Co ciekawe, nie jest on jedynym konkurentem Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, który nie ma szczęścia nie tylko w wyborach, ale i w sądzie. Niedawno za kupowanie głosów został skazany Marek Antoni Ł., kandydat na wójta Bociek w ostatnich wyborach oraz dwoje członków jego sztabu.  Zobacz koniecznie: Jarosław Gowin w Boćkach zaproponował PiS wspólnego kandydata na prezydenta Białegostoku. To Jacek Żalek

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze

  Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych