Stal znowu lepsza od AZS Białystok

Białostockie siatkarki są coraz bliżej opuszczenia ligi
Białostockie siatkarki są coraz bliżej opuszczenia ligi A. Chomicz
Siatkarki AZS Białystok przegrały u siebie ze Stalą Mielec 2:3 i w rywalizacji play-out o utrzymanie się w PlusLidze Kobiet (do czterech zwycięstw) prowadzi zespół z Podkarpacia 2:0.

Akademiczki tym samym są w połowie drogi do degradacji. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17 także w Białymstoku. Kolejny mecz, albo mecze (w razie potrzeby) w Mielcu.

Sobotnia porażka była całkowicie zasłużona. Rywalki mogły w zasadzie rozstrzygnąć sprawę już w czwartym secie, w którym miały piłkę meczową. Miejscowe jednak zdołały się wybronić i doprowadziły do tie-breaka.

W nim jednak mielczanki nie pozostawiły złudzeń i wygrały do 9. Na wyróżnienie zasłużyła była siatkarka AZS, obecnie występująca w Stali - Sylwia Pycia, która zdobyła 23 pkt i zapisała na swoim koncie aż 9 bloków (cały zespół z Mielca - 20).

wynik

AZS Białystok - Stal Mielec 2:3 (25:23, 23:25, 19:25, 26:24, 9:15). Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 0:2.

AZS Białystok: Sieradzan (19), Kuczyńska (17), Kruk (13), Jack (10), Muhlsteinova (6), Kowalienko (9), Durajczyk (libero) oraz Szeszko (1), Łozowska, Thompson (4), Cabajewska i Sizowa.

Stal: Wilczyńska (15), Pycia (23), Szymańska (5), Kociova (16), Liliom (12), Kandora (6), Wojtowicz (libero) oraz Pykosz (1) i Babicz (3).