Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 0:1

Kamil Gołaszewski
Piłkarze Olimpii Zambrów (na biało-niebiesko) w Stalowej Woli przerwali passę dwóch kolejnych porażek i pokonali Stal 1:0 Andrzej Zgiet
Olimpia Zambrów przerwała serię dwóch porażek. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego skromnie pokonali na wyjeździe Stal Stalowa Wola 1:0.

Rozstrzygający cios przyjezdni zadali w 72.minucie meczu. Wówczas, po przechwycie piłki w środku pola, biało-niebiescy wyprowadzili szybką akcję, którą sfinalizował precyzyjnym strzałem Robert Tunkiewicz.

Efekt tego jest taki, że w tabeli zambrowianie zbliżyli się do Stali na jeden punkt i zrobili duży krok w kierunku utrzymania w drugiej lidze.

- Wróciliśmy do ustawienia z większością piłkarzy, którzy grali u nas jesienią i to przyniosło efekt w postaci lepszego zrozumienia na boisku - mówił po meczu Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. - Pierwsza połowa była wyrównana, ale nie potrafiliśmy stworzyć zbyt wielu dogodnych okazji. W drugiej części zagraliśmy już znacznie odważniej i zdobyliśmy zwycięską bramkę - podsumował.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Tunkiewicz (72).

Olimpia:Koncki - Dzienis (83. Brzęczek), Piłatowski, Dziemidowicz, Gogol - Kuczałek, Tunkiewicz - Mroczkowski, Grzybowski, Janik (76. Jastrzębski) - Twardowski.

Mecz: Znicz Pruszków - GKS Tychy zakończył się wczoraj późnym wieczorem.

Dziś: Kotwica Kołobrzeg - Nadwiślan Góra (18).

Sobota: Legionovia Legionowo - Radomiak Radom (12), Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg (13), Błękitni Stargard Szczeciński - Stal Mielec (13), Raków Częstochowa - Wisła Puławy (15), Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom (15).

Mecz: Okocimski Brzesko - ROW 1964 Rybnik nie odbędzie się.

1. Stal M.22 48 40:20

2. Wisła 22 43 35:20