Sparing: Ruch Wysokie Mazowieckie nie dał się Legii

Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie nie dali się Legii Warszawa
Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie nie dali się Legii Warszawa Fot. W. Oksztol
Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował w Mirkowie 2:2 z Legią Warszawa. Co prawda, Wojskowi grali w dość eksperymentalnym składzie, ale wynik idzie w świat.

- Nie ma co się ekscytować, bo to tylko sparing. Ważne, że momentami nasza gra była całkiem niezła - mówi Sławomir Kopczewski, trener Ruchu.

Prowadzenie dla ekipy z Wysokiego Mazowieckiego zapewnił w 26. minucie Paweł Łukasik, który pokonał Konstantina Machnowskiego strzałem z 15 metrów.
Kilkanaście minut później wynik podwyższył Marcin Trzaskalski, po podaniu Arkadiusza Żaglewskiego.

- Legia szybko sprowadziła nas na ziemię, gdyż gracze z Warszawy wyrównali jeszcze przed przerwą. Pierwszy gol padł z rzutu karnego, natomiast drugi po naszej stracie piłki - opowiada Kopczewski.

W drugiej połowie drugoligowcy mieli kilka okazji na zwycięskiego gola. Dwukrotnie warszawian ratował słupek - po strzałach Łukasika i Tomasza Bzdęgi.

W niedzielę Ruch zakończy zgrupowanie w Mielniku meczem z Dynamem Brześć.

Legia Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (2:2). Bramki: 0:1 - Łukasik (26), 0:2 - Trzaskalski (37), 1:2 - Borysiuk (43-karny), 2:2 - Kucharczyk (44).

Legia: Machnowski - Wasikowski, Lisiecki, Jędrzejczyk, Żyro, Szałachowski, Borysiuk (46. Banasiak), Giza, Rybus (68. Wolski), Górski (46. Kosecki), Kucharczyk (72. Furman).

Ruch: Rakowiecki - Bartkiewicz (46. Galiński), Urban (46. Czarnecki), Kołłątaj, Drągowski (62. Wiech), Trzaskalski (46. Oświęcimka), Strózik (62. Speichler), Żaglewski (62. Ambrożewicz), Jegliński, Łukasik (79. Faszczewski), Laskowski (46. Bzdęga).