Sparing: Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec 1:2. Rywale Jagiellonii pozwolili się zaskoczyć

Piast Gliwice (ciemniejsze stroje) uległ Sigmie Ołomuniec
Piast Gliwice (ciemniejsze stroje) uległ Sigmie Ołomuniec Fot Arkadiusz Gola
Pierwszy ligowy rywal Jagiellonii Białystok w nowym sezonie ekstraklasy - Piast Gliwice, w ostatnim sparingu przegrał u siebie z czeską Sigmą Ołomuniec 1:2.

Spotkanie w Gliwicach poprzedzone zostało prezentacją zespołu trenera Waldemara Fornalika, który wystąpił w nowych strojach meczowych. Wydarzenie z trybun obejrzało prawie dwa tysiące kibiców.

Fani ekipy z Górnego Śląska nie mogli być zadowoleni szczególnie z pierwszego kwadransa w wykonaniu gospodarzy. Piłkarze Piasta pozwolili zaskoczyć się Sigmie i stracili dwa gole. Najpierw po stałym fragmencie gry Karola Szymańskiego zaskoczył Lukas Vrastil, a na 2:0 podwyższył Mojmir Chytil.

Drużyna Fornalika zdołała strzelić honorowego gola dopiero w 77. minucie. W polu karnym sfaulowany został Alberto Toril, a z jedenastu metrów sprawiedliwość wymierzył MichałChrapek. W końcówce Piast mógł wyrównać, ale uderzenie Torila okazało się minimalnie niecelne.

Ciekawostką jest to, że w drużynie z Ołomuńca wystąpił były piłkarz Jagiellonii - Martin Kostal, który pojawił się na placu gry w 60. minucie.

W sumie letni bilans sparingowy zespołu z Gliwic to trzy zwycięstwa (7:0 z Kuźnią Ustroń, 2:0 z Resovią Rzeszów, 2:0 ze Stalą Rzeszów, remis 1:1 z Sandecją Nowy Sącz i porażka 1:2 z Sigmą.