Sparing > Jagiellonia - Arsenał Kijów 2:2

Tomasz Frankowski w Turcji jeszcze nie zdobył bramki
Żółto czerwoni po dwóch porażkach z rzędu w tureckiej Antalyi, zremisowali z dwunastym zespołem ukraińskiej ekstraklasy, Arsenałem Kijów 2:2.

Jagiellonia szybko straciła dwie bramki i zanosiło się na wysoką porażkę. Jednak ambitnie grający białostoczanie po przerwie szybko odrobili straty. Najpierw po rzucie rożnym celnie trafił Litwin, Andrius Skerla, a sześć minut później jego wyczyn w podobnych okolicznościach skopiował Brazylijczyk - Bruno.

Ukraińcy mogli wygrać, bo w 60. minucie wykonywali rzut karny. Czerwoną kartką za faul został ukarany bramkarz Piotr Lech, a jego miejsce zajął Rafał Gikiewicz. Młody golkiper Jagi obronił jedenastkę, a do końca meczu wynik się nie zmienił.

Co ciekawe, to już drugi obroniony strzał z rzutu karnego przez białostockich bramkarzy podczas zimowych sparingów. Wcześniej dobrą interwencją popisał się Maciej Kudrycki w końcówce meczu z Lechią Gdansk.

Jagiellonia Białystok 2-2 Arsenał Kijów (0:2). Bramki:0:1 - Mazilu (15), Zakarluka (22), 1:2 - Skerla (47), 2:2 - Bruno (53).

Jagiellonia: Piotr Lech - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Pavol Staňo, Andrius Skerla, Krzysztof Król - Kamil Grosicki, Hermes, Paweł Zawistowski, Bruno - Michał Fidziukiewicz, Tomasz Frankowski.

Grali także: Falkowski, Gikiewicz, Pacan, Cionek, Jarecki, Arifović, Twardowski.