Sparing: Jagiellonia - Arka Gdynia 3:2

Tomasz Kupisz rozegrał przeciwko Arce Gdynia całe spotkanie
Tomasz Kupisz rozegrał przeciwko Arce Gdynia całe spotkanie Archiwum
Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w sparingu pierwszoligową Arkę Gdynia 3:2 w swoim drugim środowym sparingu. Wcześniej w Cetniewie żółto-czerwoni wygrali z młodą Polonią Warszawa 3:1.

Drugie spotkanie zostało rozegrane w Gdynii na Narodowym Stadionie Rugby, gdzie jest sztuczna nawierzchnia. Podopieczni trenerów Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały od 25. minuty przegrywali 0:1 po samobójczym, trafieniu testowanego Pawła Nowotki.

27-letni obrońca, kandydat do gry w Jagiellonii zrehabilitował się jednak w 37. minucie, kiedy po faulu na nim sędzia przyznał białostoczanom rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Tomasz Frankowski.

Jeszcze przed przerwą jagiellończycy wyszli na prowadzenie - Nika Dżalamidze znalazł się sam na sam z bramkarzem Arki i nie dał mu najmniejszych szans.

W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać po strzale Bartosza Flisa w 72. minucie. Podlasianie nie dali jednak za wygraną i dziesięć minut później wynik meczu ustalił Grzegorz Rasiak.

Arka - Jagiellonia 2:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Nowotka (25-samobójcza), 1:1 - Frankowski (37-karny), 1:2 - Dżalamidze (41), 2:2 - Flis (72), 2:3 - Rasiak (82).

Jagiellonia (I połowa): Ptak - Normabuena, Cionek, Nowotka, Pejovic, Kupisz, Tymiński, Gigauri, Makuszewski (28. Dżalamidze) - Cetković - Frankowski.
II połowa: Baran - Bartczak, Cionek, Porębski, Pejovic - Dzalmidze, Arłukowicz, Burkhardt, Kupisz - J.Pawłowski, Rasiak.