Sparing: Jagiellona Białystok - Olimpia Zambrów 3:0. Wygrana w ostatnim meczu kontrolnym przed startem PKO Ekstraklasy

Jose Naranjo nie grzeszył skutecznością
Jose Naranjo nie grzeszył skutecznością jagiellonia.pl
W ostatnim sparingu przed startem sezonu PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała 3:0 z trzecioligową Olimpią Zambrów. Mecz rozgrywany był w formule 4x30 minut. Dwie pierwsze kwarty rozegrali zawodnicy pierwszego zespołu Żółto-Czerwonych, a dwie kolejne - piłkarze rezerw ekipy ze stolicy Podlasia.

W meczu z Olimpią wystąpili głównie piłkarze, którzy grali mniej w grze kontrolnej ze słowackim Zemplinem Michalovce (1:0). Białostoczanie mocno otworzyli sparing i już po kilku minutach powinni prowadzić, ale dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Afimico Pululu. Nowy napastnik Jagi, który przesądził golem z rzutu karnego o pokonaniu Zemplina, w starciu z zambrowianami miał źle wyregulowany celownik, bo pod koniec pierwszej kwarty zmarnował kolejną szansę.

Nie pomylił się za to w 23. minucie Wojciech Łaski, który po otrzymaniu prostopadłego podania z głębi pola znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i uderzył nie do obrony. Piłkarze Olimpii mieli kilka obiecująco zapowiadających się akcji, ale brakowało im precyzji i zimnej krwi pod bramką Sławomira Abramowicza.

Jagiellonia - Olimpia 3:0. Hiszpan nie wykorzystał rzutu karnego

Druga kwarta to już wyraźna przewaga Żółto-Czerwonych, a duet napastników Alan Rybak - Jose Naranjo powinien zaliczyć kilka trafień. Hiszpan zmarnował nawet rzut karny, bo piłkę po jego uderzeniu z 11 metrów odbił nogami golkiper trzecioligowców. Kłopotów ze skutecznością nie miał za to Dominik Kobus. Środkowy obrońca Jagi w 45. minucie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Jarosława Kubickiego i pokonał głową bramkarza Olimpii.

W dwóch ostatnich kwartach obie drużyny wystawiły rezerwy i kibice zobaczyli już tylko jednego gola. Strzelił go w zamieszaniu podbramkowym Mikołaj Wasilewski.

Jagiellonia sezon ligowy PKO Ekstraklasy rozpocznie 22 lipca, wyjazdem do Rakowa Częstochowa. III liga wystartuje 5 sierpnia, drugi zespół Jagi podejmie Broń Radom, a Olimpia - Legię II Warszawa. Beniaminek - ŁKS 1926 Łomża zmierzy się u siebie z Unią Skierniewice.

WYNIK

• Jagiellonia Białystok - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0, 1:0, 1:0, 0:0). Bramki: 1:0 - Łaski (23), 2:0 - Kobus (45), 3:0 - Wasilewski (65).
  • Jagiellonia (I i II kwarta): Abramowicz - Skrzypczak (31. Kobus), Matysik, Lewicki, Kupisz (31. Olszewski), Kubicki, Sacek (31. Tabiś), Łaski, Wojdakowski, Maranjo, Pululu (31. Rybak).
  • Jagiellonia (III i IV kwarta, skład wyjściowy): Piekutowski - Huczko, Latuszek, Kobus, Pankiewicz, Matus, Wasilewski, Matsui, Vinicius, Twarowski, Zyśk.