Sokółski bilard ma się nieźle

Paweł Trochim [email protected] tel. 085 711 22 87
Konrad Piekarski - czołowy zawodnik LP Pool Bilard Sokółka
Niedawno poznaliśmy najlepszych zawodników w odmianach bilarda 8 - bil oraz 14/1. Tym razem na podium zabrakło miejsc dla sokólskich bilardzistów, ale ich lokaty trzeba przyjąć z uznaniem.

W końcu to juniorzy, którzy walcza z najlepszymi seniorami w Polsce.

Po wielu dniach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Polski 2008. Zmagania wszystkich uczestników można było śledzic on-line na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

W tym roku Mistrzem Polski w odmianę 9-bill został Adam Skoneczny, który w finale pokonał Wojciecha Trajdosa z Trefla Sopot.

Jest to tym samym pierwszy (ale zapewnie nie ostatni) mistrzowski tytuł Adama.
W 8-bil i 14/1 podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężał Tomasz Kapłan. Dwa kolejne złote medale sprawiły, że na jego koncie znajduje się już 10 zdobytych tytułów Mistrzostw Polski. Mężczyzn. Gratulujemy!

Wicemistrzami Polski w odmianie 8 - bill został Adam Skoneczny, natomiast w 14/1 srebrny medal zawisł na piersi jego młodszego brata, Mariusza.

Naszym najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Piotr Kudlik, który w 14/1 doszedł do 1/4finału, gdzie uległ dopiero późniejszemu Mistrzowi.

W odmianę 8-bil Konrad Piekarski zajął 9 miejsce, co również jest sporym sukcesem. Podobnie jak Piotr Kudlik, również Konrad musiał po drodze pokonać wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników, którzy od lat stanowia czołówkę rankingów najlepszych polskich bilardzistów.

W 2009 roku Mistrzostwa Polski odbędą się w Sokółce.
Mamy nadzieje, że ta impreza będzie równie udana jak zawody w Dębicy, a nasi zawodnicy stanął na podium Mistrzostw Polski.