Sokół Sokółka - Tur Bielsk Podlaski 2:3

(pt)
Sokółczanie (pomarańczowe kamizelki) nie sprostali rywalom z Bielska.
Sokółczanie (pomarańczowe kamizelki) nie sprostali rywalom z Bielska. Fot. Paweł Trochim
Sokółczanie musieli uznać wyższość bielskiego Tura. Po bardzo ciężkim meczu przegrali 2:3.

Zimowa aura nie odpuszcza, a III-ligowcy zaczynają rozgrywać mecze sparingowe po to aby solidnie przygotować się do sezonu.

W sobotnie południe podopieczni Mirosława Dymka zmierzyli się z ekipą Tura Bielsk Podlaski. Piłkarzom przyszło się grać w naprawdę trudnych warunkach. Padający śnieg i wiejący wiatr sprawiał, że piłkarze bardziej walczyli z naturą niż między sobą.

Pierwsza połowa była całkiem niezła w wykonaniu gospodarzy. To właśnie Sokół częściej atakował. Po kilkunastu minutach prowadzenie dla naszego zespołu uzyskał Wojciech Kobeszko.

Nowy nabytek Sokoła zaprezentował się w tym spotkaniu bardzo dobrze. Nie tylko potrafił groźnie i celnie uderzać na bramkę rywali, ale także znakomicie dogrywał do kolegów. Stwarzał im w ten sposób dogodne sytuacje strzeleckie. Druga bramka sokółczan to dzieło duetu Toczydłowski - Andrzejewski, z którego ten ostatni zapisał bramkę na swoje konto.

Rywale nie odpuszczali i przed końcem I połowy pokonali strzałem zza pola karnego bezradnego Łukasza Trudnosa.

Na drugą połowę trener wpuścił zawodników w większości rezerwowych. Przełożyło się to na jakość gry i wynik. Bielszczanie w tej części uzyskali przewagę co udokumentowali strzeleniem dwóch bramek.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Tura. Jednak wynik to sprawa drugorzędna każdego sparingu.

Trener miał okazję przyjrzeć się testowanemu Adrianowi Karankiewiczowi z Czarnych Olecko. Jednak sądząc po jego grze nie znajdzie on miejsca w Sokółce.

Kolejny mecz sparingowy Sokół Sokółka rozegra z drużyną Rudni Zabłudów.