Siatkówka. AZS Białystok rozbity przez Gwardię

Blok Gwardii Wrocław był zbyt szczelny dla białostoczanek
Blok Gwardii Wrocław był zbyt szczelny dla białostoczanek Andrzej Zgiet
Klęski 0:3 doznała w meczu 13. kolejki Plus Ligi Kobiet drużyna AZS Białystok. Akademiczki zostały w trzech setach pokonane we Wrocławiu przez Gwardię.

23 grudnia białostoczanki przegrały u siebie z gwardzistkami 1:3 w Pucharze Polski. We Wrocławiu różnica umiejetności obu ekip była jeszcze bardziej widoczna. Wobec braku kontuzjowanej Dominiki Kuczyńskiej przyjezdne były bezradne szczególnie na środku siatki.

Nadzieję na dobry wynik można było mieć tylko do połowy pierwszego seta, kiedy akademiczki prowadziły 13:10. Potem dosłownie zostały zmiecione przez wrocławski blok. W premierowym secie Gwardia miała osiem punktowych czap, a w durgim dołożyła sześć kolejnych. Blokowany były środkowe Anna Łozowska i Sinead Jack, a na skrzydłach Dominika Sieradzan i Channon Thompson.

Białostoczanki, niemal tradycyjnie stawiały opór mniej więcej do drugiej przerwy technicznej. Potem rywalki falami zdobywały punkty i bardzo łatwo sięgnęły po zwycięstwo.