Siatkarki z Suchowoli otrzymały puchar

Paweł Trochim ptrochim@poranny.pl tel. 85 711 22 87
Młodziutkie zawodniczki ZSI Sokółka (czerwono-białe stroje) nie miały szans z mocniejszymi rywalkami. Fot. Paweł Trochim
Młode zawodniczki sokólskiego Mikolo zdobyły wicemistrzostwo powiatu sokólskiego. Ustąpiły tylko silniejszej ekipie z Suchowoli.

W w hali sportowej SP nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. Startowały w nich zawodniczki UKS Mikolo Sokółka podzielone na reprezentacje SP 1 i ZSI (SP 2). SP 1 w pierwszym pojedynku pokonała Malawicze 2:1, by w drugim minimalnie ulec silniejszym zawodniczkom z Suchowoli 1:2. Takie wyniki pozwoliły sokółczankom zająć 2. miejsce w grupie i awansować do półfinału.

Nie powiodło się natomiast siatkarkom ZSI, które przegrywając grupowe pojedynki, z obydwiema wymienionymi drużynami, musiały pożegnać się z turniejem zajmując 5 miejsce.

W meczu półfinałowym zawodniczki SP 1 podejmowały obrończynie tytułu Kamionkę Starą. Pierwszy set obfitował w bardzo długie i zacięte akcje, z których częściej zwycięsko wychodziły nasze zawodniczki odnosząc zwycięstwo 25:23.

W drugim secie większą wolą walki wykazały się zawodniczki SP1 wygrywając 26:24 i cały mecz 2:0, dzięki czemu awansowały do finału, w którym czekały już na nie zawodniczki z Suchowoli.

Walczyły do końca

Pierwszy set finału był bardzo zacięty i jego losy toczyły się do samego końca. Dopiero w końcówce dzięki mądrej i cierpliwej grze zawodniczki z Sokółki zdołały wypracować 4-punktową przewagą 21:17 i wydawało się że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, brak cierpliwości i opanowania w końcówce sprawiły że przewaga szybko stopniała.

W końcówce dużo starsze zawodniczki z Suchowoli zagrały skuteczniej przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Drugi set miał dość monotonny przebieg i nie przyniósł żadnych emocji zgromadzonym na trybunach kibicom. W tym starciu górą znowu były siatkarki z Suchowoli, które wygrywały seta 25:17, zaś cały mecz 2:0.