Runda T to pierwsze na Podlasiu przedsięwzięcie kojarzące projekty biznesowe z pieniędzmi. Jego założenia są proste: trzeba spotkać w jednym miejscu pomysłodawców i lokalnych inwestorów, by ci pierwsi przedstawili tym drugim swoje pomysły na biznes. Uzyskane wsparcie finansowe dla tych pomysłów może wspomóc rozwój regionalnych start-upów.
Wydarzenie miało formułę Elevator Pitch, co oznacza, że na przedstawienie swoich pomysłów mieli tylko trzy minuty. Tyle samo czasu mieli jurorzy, by zadawać dodatkowe pytania.
W pierwszej w regionie Rundzie T wystąpiło sześć osób, autorów sześciu pomysłów na biznes: od mebli dla seniorów i osób niepełnosprawnych, przez oprogramowanie dla fotografów po pełzak rehabilitacyjny dla dzieci.
Uczestnicy Rundy T prezentowali nie tylko swoje produkty i zespoły, które nad nimi pracują, ale musieli też określić m.in. docelowych odbiorów, planowane dochody i strategie marketingowe.
Pomysły oceniała komisja konkursowa, w której zasiedli przedstawiciele krajowych funduszy inwestycyjnych i wicedyrektor gabinetu mrszałka. Ostatecznie jury uznało, że najlepszą prezentację swego projektu („TAD Third Age Designs”), przygotował Jan Godlewski. Zdobył główną nagrodę, czyli opracowanie kampanii wizerunkowej w oparciu o działania filmowe. Ufundował ją Kee Lee reprezentowany przez Krzysztofa Kiziewicza. Dodatkowy bonus to miesięczny pakiet w Coworking Centroom, który ufundował (a wręczyła dyrektor Anna Daszuta-Zalewska) Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.
Pomysłodawcą i organizatorem Rundy T jest Fundacja Technotalenty. Następna odsłona konkursu - za rok.
Projekty, które zostały zaprezentowane podczas Rundy T’2019:
* „TAD Third Age Designs” (Jan Godlewski) - ma wprowadzić na rynek serię urządzeń i mebli, które zminimalizują negatywne skutki starości. Dzięki wykorzystaniu podstawowych praw fizyki produkty te łatwo się wytwarza i używa (w odróżnieniu od konkurencji, której produkty są skomplikowane, zasilane i drogie).
* „EyeFace” (Krzysztof Matuk) - projekt kierowany do osób niepełnosprawnych, który pozwala przejąć kontrolę nad komputerem przy użyciu twarzy i oczu, tak jak przy użyciu myszy komputerowej.
* „RentEye” (Robert Kondracki) - umożliwia monitoring (ale bez kamery) trzech najważniejszych parametrów (hałas, temperatura, wilgotność) nieruchomości w wynajmie krótkoterminowym (np.: w serwisach Airbnb czy Booking.com).
* „Crowler – pełzak rehabilitacyjny” (Ewelina Brzozowska) - przyrząd do rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami nóg (bez szans na chodzenie), wad postawy (np. skoliozy, kifozy), itp.
* „ORCA” (Krzysztof Matuk) - to system wykrywający w czasie rzeczywistym obiekty na morzu podczas rejsu, co pozwoliłoby powaznie zmniejszać ryzyko kolizji.
* „PicSell” (Artur Radecki) - innowacyjna platformę, która umożliwi fotografom i grafikom instalowanie na ich stronach sprofilowanego serwisu do sprzedaży prac (jako gotowych obrazów i innych foto produktów).
Źródło: wrotapodlasia.pl

Inwestycje w powiecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?