Rozstrzelane Zielone

(kom)
Aż siedemnaście bramek strzelili w spotkaniu z BSM piłkarze Genticusu Zielone Wzgórza! To nowy strzelecki rekord ustanowiony w trzeci tegorocznym turnieju ósemek piłkarskich.

Trzeba jednak przyznać, że Genticus miał ułatwione zadanie. Przez całe spotkanie piłkarze z Zielonych Wzgórz grali z przewagą. Do 10 minuty dwóch zawodników, do 35 - trzech, a do ostatniego gwizdka sędziego - jednego zawodnika. Dzień później na genticusowców czekał już o wiele trudniejszy przeciwnik - Szkoła Zarządzania i Bizesu PWG. Pierwsza połowa spotkania przebiegała w myśl zasady "cios za cios". Na bramkę zdobytą przez czerwono - czarnych (Bondarenko na 1:0 i Zalewski na 2:1), odpowiadali studenci (Miczejko na 1:1 i Koniuch na 2:2). Ale po przerwie Genticus pokazał swoją "siłę". Zielone Wzgórza wygrały drugą połowę meczu 5:2, a całe spotkanie 7:4. Czerwono - czarni mają na swoim koncie komplet czterech zwycięstw i tym samym już mogą święcić pewny awans do rewanżowej grupy "A" - walczącej o medale. Mało tego. W pierwszej "dziesiątce" strzelców pierwszej ligi znajduje się aż siedmiu genticusowców, a liderem tej klasyfikacji jest Piotr Bondarenko.
Jutro nasi piłkarze pauzują. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek (boczne boisko Włókniarza, godz. 19.45). Ich przeciwnikiem będzie faworyt turnieju - Oskar.