Remonty w Śniadecji: nowa rehabilitacja i neurologia już w...

  Remonty w Śniadecji: nowa rehabilitacja i neurologia już w grudniu. W planach: remont oddziału dziecięcego [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – pokazuje Lech Wasilewski, kierownik działu inwestycji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Z wyremontowanych oddziałów rehabilitacji i neurologii pacjenci będą mogli korzystać już w grudniu. Ale to nie koniec planów remontowych.
  Remont neurologii i rehabilitacji ma zakończyć się jeszcze w tym roku. W pierwszym budynku na parterze ma być apteka szpitala, wyżej oddział chirurgii
  1/29
  przejdź do galerii

  Remont neurologii i rehabilitacji ma zakończyć się jeszcze w tym roku. W pierwszym budynku na parterze ma być apteka szpitala, wyżej oddział chirurgii neurologicznej, oddział udarowy i oddział chorób wewnętrznych. W drugim – nowoczesny oddział rehabilitacji: zarówno szpitalnej, jak i ambulatoryjnej. Dziś rehabilitacja mieści się chwilowo przy Ogrodowej, w budynkach wynajmowanych od BCO, neurologia jest po drugiej stronie, w świeżo wyremontowanym budynku.
  ©Wojciech Wojtkielewicz

  Zgodnie z harmonogramem nie znaczy jednak – zgodnie z planem. Budynki, które zajmuje szpital wojewódzki są bardzo stare. I od lat nie były odnawiane. Dlatego co i rusz ekipa remontowa napotyka jakieś niespodzianki, które im tylko dodają pracy.
  Zobacz galerię
  Najgorszą chyba było odkrycie, że łuki, na których opierała się konstrukcja nośna ściany środkowej budynku, w którym ma mieścić się rehabilitacja, były poprzecinane.
  Trzeba było więc ja wzmacniać. Ten budynek powstał w jeszcze w czasach carskich. Ten, do którego trafi oddział neurologiczny – w latach 40., a modernizowany był na początku lat 70. – Warunki były więc bardzo spartańskie. Teraz sale mają być czteroosobowe, w każdym – łazienka – tłumaczy Lech Wasilewski.

  Pracy jest więc bez liku. Jednak ekipy remontowe robią wszystko, by dotrzymać terminów zawartych w umowach. To ważne, bo, po pierwsze, dyrekcja szpitala chce, by pacjenci leczeni byli w komfortowych warunkach. Po drugie – planowane są przecież kolejne remonty.

  Szpital wojewódzki w Białymstoku. Chcą poprawić warunki dla pacjentów oddziału neurologii. Jest przetarg na modernizację

  Na pierwszy ogień pójdzie budynek, gdzie od lat 80. Mieści się oddział pediatryczny. - To budynek stawiany prawie 40 lat temu w czynie społecznym. Nie trzeba więc wielkiej wyobraźni, by domyślić się, w jakim stanie jest dziś – mówi Lech Wasilewski.
  Niestety, pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tego remontu, został równo tydzień temu unieważniony. Na ceny, jakie podali wykonawcy, Śniadecji po prostu nie stać. Dlatego jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony kolejny przetarg.
  Jednak to nie koniec planów. Remontów szpital chce wykonać jeszcze całe mnóstwo. Trzeba doprowadzić do akceptowalnego standardu te budynki, które dawno – albo i nigdy – nie były odnawiane. To chociażby budynek, gdzie są poradnie, laboratorium. Część, jak budynek administracji – zostanie całkowicie zburzona. Na to miejsce powstaną całkiem nowe budynki. W planach jest też, by wszystkie były połączone podziemnymi tunelami. To bardzo ważne chociażby z tego powodu, że szpital wojewódzki mieści się po dwóch strony ulicy Skłodowskiej. Tylko po jednej zorganizowane są nowoczesne sale operacyjne. Musi być więc możliwość, by w razie potrzeby sprawnie i szybko przetransportować chorego w każde miejsce szpitala.

  Nowa administracja zostanie zlokalizowana w tzw. budynku C, który stoi w głębi podwórka. Zostanie on gruntownie przebudowany. Powstaną tu też dodatkowe piętra. – Zespół poradni będzie na parterze, na piętrze będzie jednostka urzędu marszałkowskiego związana ze służbą zdrowia, a na piętrze administracja – wymienia Lech Wasilewski.

  Szpital wojewódzki. Neurologia szykuje się na remont. Będzie nawet dodatkowe piętro


  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »