OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Radosław Majecki broni karnego
Radosław Majecki broni karnego FRANCOIS LO PRESTI/AFP/East News
Puchar Francji. AS Monaco gra dalej, bo miało między słupkami polskiego bramkarza. Radosław Majecki fenomenalnie spisał się w wygranym meczu z Lens (2:2, 6:5 k.). W konkursie jedenastek obronił dwa rzuty karne. Zobacz nagranie.

Puchar Francji. Radosław Majecki piłkarzem meczu Lens - AS Monaco

Goście z księstwa prowadzili po 21 minutach już 2:0 po strzałach Wissama Ben Yeddera i Maghnesa Akliouche'a. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Lens zdobył Faitout Maouassa, a w 62. minucie na 2:2 wyrównał Florian Sotoca.

Do końca meczu, w którym Frankowski i Majecki zostali ukarani żółtymi kartkami, wynik się nie zmienił, więc konieczne były rzuty karne.

Radosław Majecki czekał dwa lata na kolejny występ w barwach AS Monaco

W serii "jedenastek" bohaterem okazał się polski bramkarz AC Monaco. 24-letni golkiper, który w lidze jest rezerwowym, obronił dwa strzały - Wesleya Saida oraz Adriena Thomassona.

Frankowski swoją próbę wykorzystał, ale łącznie aż czterech piłkarzy Lens tego nie potrafiło - dwóch z nich strzeliło niecelnie i Majecki nie musiał interweniować. Zawodnicy gości, którzy zaliczyli trzy pomyłki, wygrali ostatecznie w karnych 6-5 i awansowali do 1/16 finału. PAP