Puchar Polski: Włókniarz rozprawił się z Hetmanem

Piłkarze Włókniarza (żółte stroje) rozprawili się w derbach Białegostoku z Hetmanem Wojciech Wojtkielewicz
Drużyny Cresovii Siemiatycze, Włókniarza Białystok, KS Michałowo i Ruchu Wysokie Mazowieckie awansowały do 1/4 finału podlaskiego Pucharu Polski.

Bardzo zacięty przebieg miały pucharowe derby Białegostoku, w których Włókniarz wygrał z Hetmanem 3:2. Decydujący cios zadał w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Michał Poduch.

- Już czekałem na dogrywkę i pod tym kątem wstrzymałem nawet zmianę, Jak się okazało, nie była potrzebna - śmieje się trener zwycięzców Artur Dakowicz.

Jeszcze więcej bramek padło w Narewce, gdzie LZS przegrał 3:5 z Michałowem.

- Wygrywaliśmy już 5:0, lecz wówczas wkradło się u nas rozluźnienie, które wykorzystali rywale - mówi Daniel Szemiot, trener Michałowa.

W pozostałych meczach wygrane faworytów były bardzo efektowne. Ruch rozprawił się w Bielsku Podlaskim 4:0 z Turem, a Cresovia ograła u siebie 4:1 Puszczę Hajnówka.

WYNIKI 1/8 FINAŁU PP

Hetman Białystok - Włókniarz Białystok 2:3 (0:1).
Bramki: 0:1 - Klej (41), 0:2 - Kożuszkiewicz (53), 1:2 - Seweryn (67), 2:2 - Suchowolec (74), 2:3 - Poduch (90).

Cresovia Siemiatycze - Puszcza Hajnówka 4:1 (2:0).
Bramki: 1:0 - Zalewski (14), 2:0 - Charmuszka (16), 2:1 - Kuptel (62), 3:1 - Zalewski (75), 4:1 - Charmuszka (90).

LZS Narewka - KS Michałowo 3:5 (0:2).
Bramki: 0:1 - E. Doroszko (35), 0:2 - E. Doroszko (42), 0:3 - Rybołowicz (65), 0:4 - Rybołowicz (72), 0:5 - Karanowski (75), 1:5 - Kałnaus (76), 2:5 - Kałnaus (80), 3:5 - Lasota (87).

Tur Bielsk Podlaski - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:3).
Bramki: 0:1 - Ambrożewicz (15), 0:2 - Trzaskalski (18), 0:3 - Trzaskalski (25), 0:4 - Porowski (85).

Mecze: Sparta 1951 Szepietowo - Olimpia Zambrów, Wigry II Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka, Biebrza Goniądz - ŁKS 1926 Łomża i Wissa Szczuczyn - Orzeł Kolno zostaną rozegrane wiosną.