Jakub NiechciałZaktualizowano
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski AP/Associated Press/East News
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego pomogły Bayernowi Monachium pokonać na wyjeździe Werder Brema, w półfinałowym meczu Pucharu Niemiec

W sobotę obie drużyny zmierzyły się w Monachium w meczu Bundesligi. Wtedy Bayern długo męczył się z Werderem Brema, ale wygrał 1:0 po trafieniu Niklasa Suele. W środę w Bremie Bawarczycy prowadzili dla odmiany 2:0, po bramkach Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera, by w ciągu dwóch minut roztrwonić cały dorobek. W 74. do siatki trafił Yuya Osako, a na 2:2 wyrównał Milot Rashica.

W końcówce do siatki znów trafił jednak kapitan reprezentacji Polski, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul Theo Gebre Selassie na Kingsley'u Comanie (przy pierwszej dobił piłkę po strzale Muellera). W finale rywalem Bayernu będzie RB Lipsk, który pokonał we wtorek 3:1 Hamburgera SV.

Materiał oryginalny: Puchar Niemiec. Robert Lewandowski zapewnił Bayernowi kolejny finał. Dwie bramki polskiego napastnika [ZOBACZ BRAMKI] [WIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.